trawnik z rolki

Rodzaje trawników z rolki

Każdy posiadacz działki lub kawałka własnego ogródka marzy o pięknym trawniku. Niestety, osiągnięcie w tej kwestii zadowalających efektów wcale nie jest takie proste. Warto więc zastanowić się nad rozwiązaniem, które jest prostsze i wymaga mniejszych nakładów pracy. Mamy na myśli trawę w rolce, która może okazać się równie dobra, a nawet lepsza od zwykłego trawnika. Sprawdźcie, jakie są jej rodzaje.

Zalety trawnika z rolki

Trawnik to jeden z ważniejszych elementów każdej posesji. Gdy jest dobrze utrzymany, staje się wizytówką gospodarza. Ma też wiele funkcji praktycznych – wzbogaca otoczenie w tlen i parę wodną, a latem obniża temperaturę przy gruncie. Jednak praca nad idealnym trawnikiem bywa uciążliwa. Wymaga nie tylko sporych nakładów pracy, ale również czasu. Ci, którzy nie lubią oddawać się pracom ogrodowym wcale nie są skazani na nieestetyczny trawnik – wystarczy, że zdecydują się na trawnik w rolce.

Jak zauważają specjaliści z firmy Green Flor, trawnik w rolce to idealna opcja dla osób niecierpliwych, ponieważ na piękny efekt nie trzeba czekać ani chwili – taki trawnik wygląda dobrze od razu po jego rozwinięciu i ułożeniu. Ponadto, można układać go podczas całego procesu wegetacyjnego (nie trzeba czekać na lepszą pogodę i wyższe temperatury) i jest on mniej podatny na choroby, niż trawnik tradycyjny.

Rodzaje trawników z rolki

Na rynku znaleźć można różne rodzaje trawników w rolkach. Wśród nich można wyróżnić trawniki z rolki:

  • rekreacyjne – mają powierzchnię średniej wielkości, służą głównie jako element dekoracyjny, ale mogą stanowić także miejsce relaksu i wypoczynku. Taki trawnik jest odporny na deptanie, kosi się go co 7-10 dni, a sama trawa rośnie najlepiej w miejscach słonecznych i półcieniu.
  • sportowe – służą do działalności sportowej, są o wiele silniej eksploatowane od trawników rekreacyjnych, wymagają większych nakładów pracy, aby utrzymywać je w dobrej formie. Tego typu trawniki kosi się 2-3 razy w tygodniu, dlatego nie są polecane do użytku przydomowego.
  • parkowe – na duże, niejednorodne powierzchnie, przeważnie wykorzystywane wokół zakładów przemysłowych lub wzdłuż dróg, niewymagające w pielęgnacji. Kosi się je dwa razy w miesiącu, a trawa w nich wykorzystywana jest odporna na trudne warunki pogodowe. Nadają się do silnej eksploatacji.
  • ozdobne – trawniki, które mają tylko walory estetyczne, wymagają dużych nakładów pracy, są idealnym tłem dla elementów architektonicznych i rabat kwiatowych. W ich przypadku, trawa musi mieć bardzo dobrze oczyszczone i wzbogacone podłoże, wymaga też częstego koszenia. Ozdobne trawniki w rolkach mają zwykle niewielką powierzchnię i zakłada się je w miejscach dobrze nasłonecznionych i nienarażonych na deptanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu