Zadbany, zielony trawnik? Jest na to sposób

Posiadając własny dom z ogrodem każdy z nas pragnie by znalazł się w nim piękny, równo przystrzyżony, zielony trawnik. Niestety trawnik z wysiewu rzadko kiedy jest w stanie spełnić nasze wymagania. Bardzo często wyrośnięta trawa jest nierównomierna, widać na niej prześwity, a w dodatku cały proces wysiewu i wzrostu jest długotrwały. Odpowiedzią na potrzeby właścicieli ogrodów jest trawa z rolki.

Idealny sposób na szybkie uzyskanie zielonego trawnika

Każdy miłośnik zieleni wie, jak ważnym elementem każdego ogrodu jest piękny, zielony i idealnie przystrzyżony trawnik. O ile o drugi element musimy sami zadbać poprzez jego regularne koszenie , o tyle uzyskanie idealnej i równomiernej zieleni, nierzadko jest zadaniem bardzo trudnym. O powodzeniu naszych działań decydują bowiem nie tylko nasze umiejętności i wystarczająca ilość czasu potrzebna na wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych, ale także jakość oraz rodzaj wybranych nasion. Na szczęście, dla tych którzy nie czują się na siłach samodzielnie wysiać i wyhodować piękny trawnik, z pomocą przychodzą producenci trawy rolowanej. Dlaczego trawa w rolce jest takim dobrym rozwiązaniem?

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z firmy Xeroflor, jednego z największych w Polsce producentów trawy w rolce: Trawa rolowana jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby, aby z dnia na dzień w ich ogrodzie pojawił się piękny zielony trawnik. Nad wysiewem i jego właściwą pielęgnacją czuwamy my. My także dobieramy właściwą mieszankę nasion, która umożliwia uzyskać trawnik, który będzie idealnie dostosowany do występujących w Polsce warunków pogodowych oraz będzie odporny na choroby. Po złożeniu u nas zamówienia klient otrzymuje piękną i zdrową trawę od razu gotową do ułożenia w ogrodzie.

Czy każdy może skorzystać z trawy w rolce?

Trawa z rolki, oprócz tego że pozwala na błyskawiczne uzyskanie idealnie zielonego i zdrowego trawnika ma także inne zalety.  Jak już wspomnieliśmy, mieszanka gatunków traw jest dostosowana bezpośrednio do panującego w Polsce klimatu, dzięki czemu nie musimy się martwić o to, czy u nas w ogrodzie będzie również miała idealne warunki do rozwoju. Cały proces tworzenia trawy rolowanej, od wysiewu do wycięcia rolek trwa aż półtora roku, dzięki czemu możemy mieć pewność, że decydując się na zakup trawy rolowanej otrzymamy w pełni rozwinięty trawnik. Dodatkową zaletą trawy rolowanej jest fakt, że można ją układać przez cały rok!

Regulamin korzystania z serwisu