Wynajem narzędzi ogrodniczych – czy to się opłaca?

Zadbany ogród to marzenie każdego, kto ma swoją własną posesję i dom. Mieszkańcy bloków bardzo często decydują się na zakup ogródków działkowych, by mieć choć substytut tej przyjemności. Do pielęgnacji trawnika i posadzonych roślin nie wystarczą jednak tylko ogrodnicze nożyczki. By prace były efektywne i przyjemne zarazem, potrzebujemy wielu rodzajów sprzętu ogrodniczego, a także narzędzi i elektronarzędzi. Czy opłaca się je wynajmować, czy lepiej kupić?

Zaleta wypożyczenia sprzętu ogrodniczego

Największą zaletą korzystania z pomocy profesjonalnej wypożyczalni sprzętu ogrodniczego jest dostępność narzędzi. Większość sprzętów dostaniemy „od ręki”. Niektóre sprzęty są na tyle drogie, że nasz budżet domowy byłby za bardzo obciążony i zwyczajnie nie możemy sobie na nie pozwolić, tymczasem znacznie ułatwiają prace w ogrodzie. Ich wypożyczenie nie jest natomiast dużym wydatkiem, rezygnacja z zakupu do dla nas często duża oszczędność

-Dotyczy to przede wszystkim sprzętów, których używamy raz, kilka razy w sezonie i na tym się kończy. Korzystając z dobrej wypożyczalni mamy zawsze gwarancję, że sprzęt nie będzie za bardzo wyeksploatowany – mówi nam przedstawiciel firmy Ramirent.

Sprzęty większe i droższe posiadają dodatkowo ubezpieczenie, które stanowi zabezpieczenie dla wypożyczalni i dla nas samych.  Decydując się na korzystanie z wypożyczalni, oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale i przestrzeń. Nie musimy zagracać garażu, altany, czy poświęcać dodatkowej przestrzeni ogrodu na budowę specjalnego schowka.

Jakość i standard

Profesjonalna wypożyczalnia sprzętu ogrodniczego ma swoje silnie i jasno określone zasady. Nie mówimy tylko o normach, które obowiązują w każdej firmie. Wypożyczając sprzęt, podpisujemy umowę najmu. Wcześniej możemy, a nawet powinniśmy się zapoznać z ogólnymi postanowieniami umowy. Klient powinien zwrócić szczególną uwagę na akapit, który poświęcony jest niezwróceniu sprzętu w wyznaczonym terminie – bez obaw możemy skorzystać z usług wypożyczalni, w której bez problemu będziemy mogli przedłużyć okres wynajmu sprzętu. Jeżeli nie mamy pewności, czy przykładowe pięć dni wystarczy nam na zrealizowanie swojego planu, będziemy mogli dalej pracować bez obaw o naliczenie kar. Zapłacimy po prostu za dodatkowy okres użytkowania sprzętu.  Pamiętajmy, że w większości wypożyczalni za sprzęt będziemy musieli wpłacić kaucję zwrotną, której zwrot także będzie określony w umowie. Wnioski? Jeżeli sprzęt, którego cena jest  wysoka, jest nam potrzebny tylko raz na jakiś czas, warto skorzystać z usług wypożyczalni i zamiast w nieprzydatny na co dzień sprzęt, zainwestować w zieleń naszego ogrodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu