pompy wody

Wybór pompy wody do ogródka działkowego

Pompy wodne są bardzo ważnym wyposażeniem ogródków działkowych. Dzięki nim możliwe jest użycie wody niezależnej od wodociągu. To praktyczne rozwiązanie pozwala zaoszczędzić wodę oraz ułatwić chociażby podlewanie kwiatów i warzyw. Pompy wody do ogródka dostępne są w wielu rodzajach, dlatego przed zakupem warto poznać poszczególne modele oraz ich funkcjonalność.

Pompa głębinowa

Jednym z popularnych modeli pomp ogródkowych są pompy głębinowe. Przeznaczone są do pobierania wody ze zbiorników wodnych znajdujących się pod ziemią na głębokości powyżej 8 metrów. Są więc odpowiednie przede wszystkim do studni. Wykonuje się je z trwałych materiałów, dzięki czemu pompy głębinowe z powodzeniem służą przez długi czas.

Ponadto pompy wyposażone są w nowoczesne zabezpieczenia oraz systemy ułatwiające pobieranie wody. Odbywa się to szybko, intuicyjne oraz bez użycia siły. Warto również wiedzieć, że pompy głębinowe doskonale można zamaskować, aby nie rzucały się w oczy w ogródku działkowym.

Hydrofory

Inny rodzaj pomp wody przeznaczonych do użytku zewnętrznego to hydrofory. Wykorzystuje się je do pompowania wody z prywatnych zbiorników wodnych umieszczonych na działkach. Hydrofory zapewniają stałe ciśnienie wody, dzięki czemu korzystanie z wody zebranej w zbiorniku jest proste i łatwe.

Jak mówi specjalista z firmy specjalizującej się w produkcji pomp wodnych Dambat: Hydrofor z użyciem sprężonego powietrza wypycha wodę, przez co możliwe jest komfortowe korzystanie ze zbiorników wody. Co jest istotne, pompa wody uruchamia się automatycznie, gdy ilość wody w zbiorniku ciśnieniowym zmniejsza się wraz z użytkowaniem.

Hydrofory dostępne są w różnych pojemnościach, dlatego każdy może wybrać ich wielkość w zależności od własnych potrzeb. Na ogródkach działkowych, gdzie uprawia się kwiaty lub warzywa, zapotrzebowanie na bardziej pojemną pompę będzie większe ze względu na konieczność podlewania roślin.

Pompy zatapialne

W przypadku problemu ze stojącą wodą na działce, szczególnie jeśli teren nie jest równy, warto zdecydować się na zakup pompy zatapialnej. Jej działanie polega na odpompowaniu nadmiaru gromadzonej się wody. Największą zaletą pomp zatapialnych jest to, że mogą się włączać automatycznie, jeśli poziom wody przekroczy daną wartość. Dzięki temu zapobiegają zalaniu działki. Ponadto są bardzo wytrzymałe i bez problemu poradzą sobie z błotem, mułem, a nawet ściekami. Są proste w obsłudze i bardzo łatwo je przemieszczać.

Wybór pompy do ogródka działkowego powinien być uzależniony przede wszystkim od rodzaju zbiornika wody, z którego będzie się korzystać oraz indywidualnych potrzeb właścicieli działki.

Regulamin korzystania z serwisu