Kosiarka w ogrodzie

Stiga w ogrodzie. Polecane kosiarki i traktory

Trudno wyobrazić sobie piękny ogród bez użycia odpowiednio dobranej kosiarki lub traktora ogrodowego. Niestety wybór modelu wśród szerokiej oferty producentów, znacząco utrudnia zakup dobrego sprzętu. Jednym z innowacyjnych rozwiązań są produkty marki Stiga, która niemal cały czas ulepsza swoje produkty. Sprawdźmy, jakie kosiarki i traktory ogrodowe Stiga warto wybrać!

Jak wybrać kosiarkę do ogrodu?

Przy zakupie kosiarki przede wszystkim należy wziąć pod uwagę to, do jakiego terenu będzie ona przeznaczona. Jeśli chodzi o kosiarki akumulatorowe, firma Stiga wychodzi naprzeciw klientom i oferuje możliwość doboru sprzętu dostosowanego do umiejętności użytkownika.

Dla początkujących ogrodników dobrym rozwiązaniem będą kosiarki akumulatorowe z serii ESSENTIAL, która proponuje lekkie urządzenia o stosunkowo prostej obsłudze. – mówi przedstawiciel firmy Kärcher Center Kerpol, oferującej kosiarki i traktory ogrodowe Stiga. Z kolei dla wymagających prac ogrodowych warto rozważyć kosiarki z serii EXPERIENCE, które zapewniają o wiele ostrzejsze cięcie, a także posiadają możliwość wyboru wysokości koszenia z sześciu wariantów. Sprzęt posiada również regulowaną ergonomiczną rączkę, która dodatkowo zapewnia komfortowe wykonywanie prac ogrodowych.

Z kolei seria EXPERT przeznaczona jest do ciężkich prac ogrodowych wykonywanych przez profesjonalnych ogrodników. Dzięki temu, że kosiarki z tej grupy posiadają dużą szerokość koszenia wynosząca nawet 53 cm, zapewniają znacznie szybsze koszenie nawet bardzo dużego terenu. Co więcej, aluminiowe kołpaki, uchwyt do przenoszenia oraz przednie osłony umożliwiają bezproblemową pracę na trudnym i nierównym terenie, bez obaw o zniszczenie lub zawieszenie się kosiarki.

Jakie rodzaje kosiarek ogrodowych warto rozważyć?

  • Kosiarki akumulatorowe – ze względu na cichą pracę i brak emitowania żadnych szkodliwych substancji do środowiska obecnie stanowią jeden z najczęściej wybieranych modeli. W zależności od wybranej serii kosiarki akumulatorowe występują w różnych wariantach umożliwiających m.in. wyrzut tylni lub boczny, zbieranie trawy do kosza i mulczowanie. Dzięki temu, że posiadają akumulator nie wymagają podłączenia do prądu, a co za tym idzie koszenie trawy z ich użyciem jest nie tylko wydajniejsze, ale również nie trzeba martwić się o niebezpieczne zaplątanie kabla. Kosiarki marki Stiga wyposażone są także w nowoczesne systemy bezpieczeństwa pozwalające na koszenie bez względu na panujące warunki, co pozwala na utrzymanie nawet trudnego ogrodu w dobrej kondycji niemal przez cały rok.
  • Kosiarki elektryczne – najchętniej kupowane są przez właścicieli mniejszych posesji. Z racji tego, że są małe i poręczne, ich używanie nie stanowi żadnego problemu, z kolei dzięki temu, że są lekkie, bez problemu można je przenosić i chować w różne miejsca. Nowoczesne modele kosiarek Stiga dodatkowo wyposażone są w specjalny wyłącznik termiczny, który chroni sprzęt przed przegrzaniem, a tym samym zapewnia mu dłuższą żywotność. Ponadto, parametry koszenia kosiarek elektrycznych mogą być dostosowane do własnych potrzeb, co w połączeniu z cichą pracą silnika powoduje, że koszenie trawnika staje się o wiele przyjemniejsze.
  • Kosiarki samojezdne – czyli roboty Stiga autoclip, które umożliwiają szybkie koszenie trawników nawet o bardzo dużej powierzchni, natomiast ich uruchomienie wymaga wyłącznie przyciśnięcia przycisku start. Robot koszący może również zostać zaprogramowany za pomocą specjalnej aplikacji Autoclip Remote połączonej przez Bluetooth tak, aby rozpoczął pracę o wyznaczonej godzinie. Kosiarki samojezdne wyposażone są również w amortyzatory, które łagodzą reakcje wywołane nierównym terenem, a dzięki zastosowaniu specjalnych czujników deszczu powracają do stacji dokowania, aż do momentu ustania opadów niesprzyjających koszeniu trawy. Warto również wspomnieć o tym, że roboty kuszące autoclip pracują na akumulatorach litowo-jonowych, dlatego też ich funkcjonowanie charakteryzuje się długą żywotnością.

Jaki traktor ogrodowy do koszenia trawy wybrać?

Traktory do koszenia trawy to alternatywa dla większości typów kosiarek, niemniej jednak wybór ostatecznego modelu w dużej mierze zależy od wielkości koszonej powierzchni. Traktory ogrodowe Stiga to pierwsze tego typu urządzenia napędzane akumulatorem litowo-jonowym, a dzięki napędowi na cztery koła oraz przegubowemu układowi kierowniczemu E-Park 220 gwarantują lepszą przyczepność i wykonywanie manewrów nawet na nierównym i pochyłym terenie.

W zależności od konkretnego modelu maszyny mogą skosić nawet do 3000m2 w ciągu 60 minut, natomiast szerokość ich koszenia dochodzi aż do 84 cm. Co więcej, traktory akumulatorowe w prosty sposób można połączyć z aplikacją STIGA, dzięki której możliwe są odczyty nie tylko z poprzednich sesji koszenia, ale również informacje na temat czynności konserwacyjnych wraz z funkcją inteligentnego ładowania. Niektóre traktory wyposażone są dodatkowo w specjalny tryb ECO, który zmniejsza obroty w warunkach lekkiego cięcia, a tym samym oszczędza energię sprzętu.

Warto również pamiętać o tym, że traktory ogrodowe Stiga mogą zostać wyposażone dodatkowy osprzęt, dzięki czemu zimą zamienią się w pług i pomogą w szybkim i mniej pracochłonnym odśnieżaniu podwórka.

Regulamin korzystania z serwisu