kosiarka automatyczna

Zalety kosiarek automatycznych

Na korzystanie z kosiarek automatycznych decydują się aktualnie niemal wszyscy ci, którzy cenią sobie nowoczesne rozwiązania i jednocześnie dbają o wysoką jakość wykonanej dzięki nim pracy. To jednak niejedyne powody, dla których automatycznie obsługiwane maszyny koszące cieszą się współcześnie tak dużą popularnością. Istnieje kilka kluczowych zalet tego rozwiązania, dobrze jest poznać je wszystkie.

Dlaczego zakup kosiarki automatycznej jest dobrą decyzją?

Automatyczne wersje kosiarek z biegiem lat zyskują na popularności. Oczywiście w krajach zachodnich, takich jak na przykład Niemcy czy Austria, zrobiły one prawdziwą furorę dużo wcześniej niż u nas, ale w Polsce także w pewnym momencie zaczęto doceniać ich funkcjonalność. Korzystanie z tych kosiarek wiąże się przede wszystkim z wygodą, dotyczącą różnych szczegółowych aspektów – mówi ekspert z firmy Pilar ze Świdnicy.

Głównym powodem, dla którego kosiarki automatyczne są coraz częściej wybierane przez klientów i są poważnym konkurentem dla wszelkich innych typów kosiarek, jest to, że cechuje je duża częstotliwość koszenia małych przyrostów, w związku z tym nie ma potrzeby wyposażania takiego urządzenia w specjalny kosz na skoszoną trawę. Pamiętajmy – małe przyrosty użyźniają glebę. Poza tym szczególnie istotnym atutem tych urządzeń jest to, że mogą one pokonywać wzniesienia nawet do 45% (dotyczy to serii robotów RMI 6 STIHL). Kosiarki automatyczne należą do rozwiązań prawdziwe inteligentnych.

Ogromną zaletą kosiarek automatycznych jest też to, że nie generują one hałasu w trakcie swojego funkcjonowania. Są więc one idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych osób, które dosyć mają regularnego szumu za oknem i nie wyobrażają sobie, by było tak już zawsze, kiedy przyjdzie konieczność skrócenia wyrośniętej w ogrodzie trawy. Kosiarki automatyczne pracują bardzo cicho, mając to na uwadze, nie można ich porównywać z ręcznymi kosiarkami spalinowymi, które pod względem wytwarzanego hałasu potrafią być szczególnie uporczywe.

Poza tym dzięki kosiarkom automatycznym jesteśmy w stanie oszczędzić naprawdę wiele czasu. W przypadku maszyn ręcznie obsługiwanych by skosić trawnik, musimy wygospodarować kilka, a nawet kilkanaście godzin (chyba że do skoszenia mamy bardzo niewielką powierzchnię). Decydując się na zakup kosiarki automatycznej, pozbywamy się tego obowiązku. Roboty tego typu mogą być wyposażone w funkcję dowolnego programowania, tj. – możemy wybrać czas, w którym będą się one samodzielnie uruchamiały i kosiły nasz ogrodowy trawnik. Niezależnie jednak od tego, kosiarki automatyczne nie wymagają naszego prowadzenia nimi, są praktycznie bezobsługowe, w związku z tym w czasie, kiedy one poprawiają wygląd naszego ogrodu, my możemy oddawać się odpoczynkowi bądź realizować inne ważne cele.

Pozostałe korzyści

Kosiarki automatyczne koszą od wiosny do późnej jesieni, niezależnie od warunków pogodowych i pory – pracują one nawet w nocy. Natomiast zima jest takim czasem, w którym urządzenia te trzeba schować. Na szczęście nie zajmują one dużo miejsca. W związku z tym nawet jeśli dysponujemy niedużą przestrzenią w garażu bądź innym pomieszczeniu gospodarczym, to kosiarka automatyczna powinna się w nim swobodnie zmieścić. Istnieją też specjalne wieszaki do zamontowania na ścianie, na których umieścić można swojego robota. Dodatkową zaletą kosiarek automatycznych jest to, że producenci oferują roboty zarówno dedykowane małym, jak i dużym powierzchniom. Poza tym cechuje je wysoka odporność na uszkodzenia. Kupując kosiarkę automatyczną, nie musimy się martwic o to, że nasze urządzenie zawiesi się i uniemożliwi nam dalsze koszenie naszego trawnika. Możemy być też spokojni o to, że robot nie utknie w dziurze, przez co potrzebna będzie nasza interwencja.

Regulamin korzystania z serwisu