Wybieramy kosiarkę spalinową. Na co zwrócić uwagę?

Utrzymanie pięknego trawnika wymaga po pierwsze podlewania, a po drugie regularnego koszenia trawy przez cały sezon, od wiosny do późnej jesieni. Aby pielęgnacja trawnika nie zabierała zbyt dużo czasu i energii, warto zaopatrzyć się w kosiarkę spalinową. Ten rodzaj zasilania najlepiej sprawdza się zarówno na rozległych terenach zielonych, jak i w przydomowych ogródkach.

Kosiarka spalinowa do użytku prywatnego

Dostępna obecnie oferta kosiarek spalinowych jest niezwykle szeroka, a poszczególne modele różnią się między sobą nie tylko funkcjonalnością, ale też ceną. Do utrzymania niedużego trawnika wokół domu zwykle wystarczy dobre urządzenie ze średniej półki cenowej, dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie zastanów się przede wszystkim nad swoimi potrzebami.

Klientom prywatnym zwykle sugerujemy wybór tańszych kosiarek bez napędu. Chociaż ich obsługa jest nieco bardziej wymagająca, bo maszynę trzeba pchać, przy trawnikach o niewielkiej powierzchni nie jest to szczególnie duże obciążenie. Najważniejsze jest, by kosiarka miała niezawodny silnik i ostre, wytrzymałe noże. Solidne kosiarki spalinowe w cenie poniżej 1000 zł znajdziemy w ofercie producentów Awtools i NAC – podpowiada ekspert ze sklepu internetowego firmy ElektroTech.

Kosiarka spalinowa dla firmy ogrodniczej

Jeśli kosiarka ma być wykorzystywana bardzo często i w różnych warunkach, musi być wyjątkowo wytrzymała i uniwersalna. To oznacza, że przedsiębiorstwa utrzymania zieleni oraz firmy ogrodnicze powinny inwestować w lepszy, ale też nieco droższy sprzęt. Podczas wyboru kosiarki spalinowej warto zwrócić uwagę na:

  • moc silnika – im większa, tym lepiej,
  • wielkość kół – większe średnice ułatwią prowadzenie kosiarki na nierównym terenie,
  • pojemność kosza – im większa, tym dłużej będzie można pracować bez przerw na jego opróżnianie,
  • obecność dodatkowych funkcji, np. mielenia skoszonej trawy,
  • regulację wysokości koszenia.

Możliwość regulacji wysokości koszenia jest szczególnie ważna, jeśli firma obsługuje wielu klientów, a poszczególne trawniki odwiedza z różną częstotliwością. Rzadziej koszona trawa powinna być przycinana krócej; jeżeli trawnik jest koszony w odstępach tygodniowych lub 10-dniowych, można utrzymywać nieco dłuższe źdźbła. Przy wyborze kosiarki spalinowej do firmy warto wybrać model o szerszym rozstawie kół, a więc większej szerokości koszenia – posługiwanie się takim sprzętem istotnie skróci czas pracy na każdym z trawników. Dużym ułatwieniem dla pracowników będzie napęd samojezdny. Oprócz pełnowymiarowej kosiarki na pewno warto zaopatrzyć przedsiębiorstwo w mniejsze podkaszarki spalinowe do pielęgnacji zieleni wokół rabat, w rowach i innych trudno dostępnych miejscach.

Regulamin korzystania z serwisu