Sprzęty i akcesoria do pielęgnacji trawnika

Sprzęty i akcesoria niezbędne w każdym ogrodzie

Przydomowy ogród może stać się prawdziwą oazą spokoju i miejscem, w którym chętnie będzie spędzała czas cała twoja rodzina i przyjaciele. Jednak aby tak było, trzeba włożyć chociażby minimum wysiłku w jego pielęgnację. Podpowiadamy, w jakie akcesoria oraz urządzenia warto się zaopatrzyć, żeby prace w ogrodzie przebiegały możliwie najłatwiej i najprzyjemniej.

Sprzęty i akcesoria do pielęgnacji trawnika

Bez względu na to, czy w twoim ogrodzie dominują kwiaty, czy może krzewy lub drzewa, tłem dla tej roślinności zawsze będzie trawnik. Dbanie o trawę wokół domu nie należy do zadań trudnych, jednak wymaga pewnej systematyczności. Zwłaszcza w sezonie letnim trawnik będzie potrzebował regularnego podlewania i koszenia.

Toteż jednym z najważniejszych produktów w ofercie sklepu internetowego ROLMASZ są kosiarki i węże  ogrodowe. Szukając kosiarki czy podkaszarki do użytku prywatnego, warto wybierać lekkie i poręczne modele zasilane elektrycznie. Obecnie najwygodniejsze są urządzenia akumulatorowe. Takie rozwiązanie eliminuje problem przewodu, tak bardzo kłopotliwego w kosiarkach elektrycznych starego typu, poza tym jest cichsze i bardziej przyjazne dla środowiska niż kosiarki spalinowe.

W ogrodach o dużej powierzchni do podlewania trawnika zazwyczaj wykorzystuje się gumowe węże, podłączane do instalacji wodnej. Aby uniknąć plątania się węża, ułatwić sobie docieranie z nim w odległe miejsca ogrodu oraz jego przechowywanie, warto zastanowić się nad zakupem wózka do węża ogrodowego.

Jeśli w ogrodzie znajdują się drzewa liściaste, nieco pracy czeka cię również jesienią. W ogrodach o mniejszym areale wystarczające będą tradycyjne grabie oraz widły, zaś w przypadku większych terenów zielonych możesz posiłkować się odkurzaczami i dmuchawami do liści.

Narzędzia do pielęgnacji roślin

Do najważniejszych zadań ogrodnika wiosną należy przycinanie starych pędów i gałęzi. Wśród niezastąpionych w tym czasie narzędzi ogrodniczych musimy wymienić sekatory, nożyce do żywopłotów, a także siekiery i pilarki łańcuchowe, które przydadzą się do usuwania grubszych gałęzi drzew.

Podczas wykonywania rozmaitych nasadzeń będziesz potrzebował szpadli i łopatek, a później, do zabezpieczania młodych roślin przed szkodnikami czy chorobami – środków ochrony roślin, które dozuje się za pomocą specjalnych opryskiwaczy.

Sprzęty do pielęgnacji ścieżek i podjazdów

Otoczenie twojej posesji to nie tylko trawnik i rabaty, ale także ścieżki, które umożliwiają poruszanie się między roślinnością oraz podjazd dla samochodu. Aby podwórko prezentowało się naprawdę pięknie, warto zadbać również o ten jego obszar.

Latem, wiosną i jesienią do czyszczenia powierzchni np. z kostki brukowej, świetnie sprawdzą się myjki wysokociśnieniowe. Z kolei zimą niezastąpionym sprzętem okaże się ręczny pług do odgarniania śniegu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu