rozdrabniacz ogrodowy wynajem sprzedaz

Rozdrabniacze ogrodowe jako skuteczna pomoc podczas porządkowania ogrodu

Porządkowanie ogrodu wymaga więcej lub mniej czasu, w zależności od jego wielkości i rodzaju nasadzenia. Istnieją narzędzia, dzięki którym czas ten można skrócić. Rozdrabniacze ogrodowe przyspieszają i usprawniają prace w ogrodzie. Resztki powstające w wyniku rozdrobnienia można wykorzystać na kompost, a materiał zrąbkowany do ściółkowania roślin ogrodowych.

Piękny i zadbany ogród cieszy oko, jest miejscem odpoczynku oraz spotkań w gronie najbliższych. Ale jest również wymagający, ponieważ o nasadzenia należy odpowiednio dbać: przesadzać je, podlewać, podcinać. Otoczenie również wymaga utrzymania porządku.

Gałęzie, ścięte kwiaty lub pozostałości warzyw, owoców i liście można rozdrobnić, a później wykorzystać jako materiał organiczny. W tej czynności niezbędny będzie rozdrabniacz ogrodowy, który pomoże łatwiej i szybciej uporać się z tymi obowiązkami

– radzi specjalista ze sklepu ogrodniczego Avena.

Korzyści z używania rozdrabniaczy ogrodowych można zauważyć przede wszystkim w dużych ogrodach, parkach lub sadach. Tam pracy związanej z porządkowaniem jest zwykle bardzo dużo, a gałęzie i drzewa są na ogół grube i trudne w utylizacji. Dzięki odpowiednio dobranemu rozdrabniaczowi można uporządkować taki teren sprawnie i szybko.

Jaki rodzaj rozdrabniacza wybrać?

Warto wybrać model, który będzie dostosowany do wielkości ogrodu oraz grubości gałęzi i krzewów, jakie będą w nim rozdrabniane. Do mniejszych ogrodów, z delikatną roślinnością, polecane są rozdrabniacze elektryczne. Generują one znacznie mniej mocy od spalinowych, a także pracują ciszej. Są również bardziej ekologiczne i mobilne. Rozdrabniacze spalinowe są mocniejsze i wytrzymalsze. Sprawdzą się przy rozdrabnianiu grubych gałęzi i drzew. Są droższe i zdecydowanie głośniejsze od elektrycznych.

Warto też wziąć pod uwagę mechanizm tnący. W tym wypadku również należy dostosować jego rodzaj do przeznaczenia rozdrabniacza.

W rozdrabniaczach elektrycznych są zastosowane:

  • tarcze z nożami – sprawdzą się przy cienkich gałęziach i krzewach, po wymianie tarczy można używać ich do rozdrabniania grubych gałęzi o średnicy 4 cm,
  • frez – poradzi sobie z drobnym materiałem.

Rozdrabniacze spalinowe posiadają tarcze z nożami oraz turbiny z nożami, które służą do rozdrabniania dużej średnicy gałęzi oraz dużej ilości materiału.

Podczas wyboru rozdrabniacza warto zwrócić uwagę na dodatkowe wyposażenie, które wpłynie na komfort jego użytkowania oraz bezpieczeństwo podczas procesu rozdrabniania:

  • zabezpieczenie przed uruchomieniem,
  • bieg wsteczny – możliwość wycofania, np. za dużej gałęzi,
  • koła – ułatwiają transport, szczególnie przydają się w przypadku ciężkich, spalinowych rozdrabniaczy,
  • wyłącznik przeciążeniowy,
  • automatycznie wciąganie gałęzi – sprawdza się w dużych rozdrabniaczach, przy których ręczne ładowanie materiału jest utrudnione,
  • kosz na zrębki.
Regulamin korzystania z serwisu