Rodzaje basenów ogrodowych

Basen w ogrodzie za domem nie jest już wyłącznie rzeczywistością amerykańskich filmów. Choć w naszym umiarkowanym klimacie budowa stałego basenu betonowego nie jest może najkorzystniejszym rozwiązaniem, dostępnych jest wiele innych możliwości.

Własny basen w przydomowym ogrodzie to niesamowity komfort. Dzięki niemu życie całej rodziny przenosi się latem na świeże powietrze. Możliwość relaksu w wodzie w ciągu upalnych dni i popołudni to przecież niezwykle atrakcyjna perspektywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – przekonuje nasz rozmówca z Poll&Garden Party. Jakie możliwości mamy do wyboru?

Baseny ogrodowe na stelażach

Ogrodowe baseny stelażowe należą obecnie do najpopularniejszych, zwłaszcza jeżeli szukamy rozwiązania przeznaczonego dla młodzieży i dorosłych. Baseny tego rodzaju osiągają duże rozmiary, co umożliwia swobodne przebywanie w wodzie kilku dorosłym osobom jednocześnie. Oparcie zbiornika na stalowej konstrukcji znacznie podnosi wytrzymałość, toteż tego rodzaju basen jest inwestycją na wiele lat.

Ogrodowe baseny rozporowe

Największą konkurencją dla konstrukcji na stelażach są baseny rozporowe. Bardzo łatwe w montażu i składaniu, dzięki wykorzystaniu bardzo mocnych materiałów  również cechują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i działanie promieni słonecznych.

Ogrodowe baseny dmuchane

To najstarszy ze znanych nam rodzajów basenów ogrodowych przenośnych. Obecnie po tego typu rozwiązania sięga się przede wszystkim szukając basenu dla małych dzieci. Dmuchane, nie zbyt głębokie brodziki są bezpieczne dla najmłodszych pociech, a ich ciekawe kształty i żywe kolory stanowią dodatkowy atut.

Ogrodowe SPA?!

Nieprawdą byłoby stwierdzenie, że dmuchane baseny są tylko dla dzieci. Właśnie z myślą o dorosłych zaprojektowano bąbelkowe baseny SPA, wyposażone w system hydromasażu i podgrzewacz wody, które zapewniają najwyższy poziom relaksu podczas wypoczynku w wodzie.

Szukając idealnego basenu do ogrodu zastanów się nad swoimi potrzebami. Jeżeli szukasz tymczasowego rozwiązania dla dzieci, być może wystarczy basen dmuchany, natomiast jeśli chcesz dostarczyć rozrywki całej rodzinie i korzystać z basenu przez wiele lat, zdecyduj się na basen rozporowy lub stelażowy.

Regulamin korzystania z serwisu