Narzędzia ogrodowe

Przechowywanie narzędzi ogrodowych – niezawodne sposoby

Każdy właściciel ogrodu i miłośnik ogrodnictwa wie, jak dużo pracy i zaangażowania wymaga dbanie o rośliny. Ułatwieniem stają się narzędzia ogrodowe. Kiedy już skompletujesz swój zestaw, ważne jest, by o niego odpowiednio zadbać. Zagospodaruj osobny kąt, w którym będziesz przechowywać posiadany sprzęt. W ten sposób nie tylko unikniesz bałaganu, ale również zachowasz go w dobrym stanie na dłużej. Poznaj nasze sposoby na przechowywanie narzędzi ogrodowych.

Domek na narzędzia

Zdecydowanie najwygodniejszym rozwiązaniem jest posiadanie osobnego pomieszczenia przeznaczonego na przechowywanie wszystkich narzędzi ogrodowych. Niewielki domek pomieści nie tylko narzędzia ręczne, takie jak łopatę, grabie czy sekator, ale również większy sprzęt, jak kosiarka czy taczka. Przy jego urządzaniu postaw na różnorodność. Przydatne będą proste, ale solidne regały, zamykane półki czy szuflady. Do przechowywania drobnych przedmiotów wykorzystaj pojemniki w różnych rozmiarach.

Jak tłumaczy dystrybutor produktów marki Kistenberg: Organizacja i przechowywanie narzędzi i drobnych elementów będzie znacznie prostsze z odpowiednim wyposażeniem. Możliwości są niemal nieograniczone. W naszej ofercie dostępne są różnego rodzaju organizery, kuwety czy nosidła. Dobrym pomysłem będzie także skorzystanie ze skrzynek narzędziowych, które dodatkowo ułatwią przenoszenie potrzebnego sprzętu.

Ścianka narzędziowa

Jeśli masz do dyspozycji jedynie niewielki kąt w przydomowym garażu lub Twój schowek na narzędzia ma bardzo mały metraż, wówczas każdy centymetr ma znaczenie. Na szczęście wystarczy odrobina inwencji twórczej, by stworzyć funkcjonalne miejsce. Świetnym rozwiązaniem będzie wykorzystanie powierzchni pionowej i stworzenie ścianki narzędziowej. Do jej wykonania potrzebne Ci będą uchwyty ścienne. Wybierz model z mocowaniem dopasowującym się do grubości trzonka. Wieszaki sprawdzą się do organizacji między innymi łopat, grabi, motyk.

Regulamin korzystania z serwisu