narzędzia dla ogrodnika

Podstawowe narzędzia, które powinien mieć każdy ogrodnik

Prace w ogrodzie niezależnie od pory roku, zawsze wymagają zaangażowania. Aby kwiaty oraz krzewy i drzewa pięknie ozdabiały ogród, należy o nie dbać poprzez plewienie, nawożenie lub przycinanie. W tym celu niezbędne będą odpowiednie narzędzia, które powinien posiadać każdy ogrodnik. Warto zatem wiedzieć, w co się zaopatrzyć, aby prace w ogrodzie były proste i przyjemne.

Narzędzia pozwalające na sadzenie roślin

Każdy, kto posiada ogród co jakiś czas kupuje do ogrodu nowe rośliny lub kwiaty. Jeśli mają być umieszczone w ziemi, to niezbędna będzie łopata oraz mniejsze łopatki, które pozwolą na wykopanie miejsca dla nowej rośliny. Będą również przydatne podczas umieszczania rośliny w ziemi oraz jej zakopywania. Ponadto małe łopatki doskonale sprawdzą się do spulchnienia ziemi obok posadzonej rośliny. Natomiast solidna łopata przyda się podczas prac związanych z wyrównaniem ziemi lub usuwaniem jej nadmiaru.

Pielęgnacja roślin

Rośliny, które znajdują się w ziemi oczywiście wymagają odpowiedniej pielęgnacji, aby mogły rosnąć i kwitnąć. Szczególnie ważne jest, aby zadbać o pozbycie się chwastów, które przysłaniają rośliny oraz zabierają im cenne składniki odżywcze.

Jak tłumaczy ekspert z firmy specjalizującej się w hodowli i sprzedaży roślin ogrodowych Świat Roślin: Aby wyplewić chwasty niezbędna będzie motyka. Pozwoli na usunięcie niechcianych chwastów wraz z korzeniami, dzięki czemu nie będą tak szybko odrastać. W przypadku niewielkich rabat kwiatowych warto zapatrzeć się w mniejszą motykę, która będzie poręczniejsza.

Do pielęgnacji roślin niezbędne będą również grabie i grabki. Pozwolą przede wszystkim na usunięcie liści z trawnika oraz rabat kwiatowych. Ponadto grabki o twardych końcówkach sprawdzą się do spulchniania ziemi.

O czym jeszcze pamiętać?

Do wzrostu rośliny potrzebują wody, dlatego też niezbędna będzie konewka lub podłączenie ogrodowego węża. Nie należy zapominać również o sekatorze, który będzie niezbędny do przycinania krzewów oraz drzew. Warto zakupić sekator mały i poręczny oraz taki z długim ostrzem.

Oczywiście każdy ogrodnik powinien posiadać kosiarkę. Kwiaty w rabatach oraz drzewa i krzewy pięknie prezentują się na zadbanym i wykoszonym trawniku. Rodzaj kosiarki powinien być uzależniony przede wszystkim od wielkości ogrodu. Pamiętajmy, że nie wystarczy tylko podlewanie i pozbywanie się chwastów. Rośliny wymagają również nawożenia, dlatego warto zakupić odpowiednie nawozy i odżywki dostosowane do danego gatunku rośliny. Dzięki temu wspomoże się ich wzrost, a dodatkowo zapobiegnie zadomowieniu szkodników.

Regulamin korzystania z serwisu