Jakie narzędzia ogrodnicze powinny znaleźć się w każdym domu

Bez względu na to, czy mamy tylko kilka doniczek na parapecie, kwiaty na balkonie, czy duży ogród. Niezależnie od tego, czy dopiero zakładamy ogródek, czy sadzimy kolejne okazy. Nieważne, jaka jest pora roku. Narzędzia ogrodnicze przydadzą nam się zawsze, bez względu na te okoliczności. Jakie akcesoria tego typu powinny znaleźć się w każdym domu?

Do podlewania

Nawet jeżeli kupujemy gotowe, już obsadzone rośliny, wciąż będziemy musieli je pielęgnować, a przede wszystkim podlewać. Dlatego też w każdym domu powinna znaleźć się konewka – podstawowe narzędzie do podlewania, przydatne zarówno, jeśli hodujemy kwiaty na parapecie czy balkonie, jak i w ogródku. Do podlewania trawników przyda się wąż ogrodowy lub specjalny zraszacz.

Do cięcia

Większość hodowanych roślin, czy to kwiaty, krzewy, czy drzewa, należy przycinać, by zdrowo rosły i efektownie wyglądały. Zamiast zwykłych nożyczek, które mogą sobie nie poradzić z twardymi pędami, lepiej wyposażyć się w specjalne sekatory. Jeśli zajmujemy się uprawą żywopłotów, przydadzą się nożyce do ich cięcia. Dla posiadaczy trawników niezbędnym narzędziem będzie kosiarka, a w przypadku drzew owocowych i krzewów ozdobnych – nożyce do gałęzi.

Do kopania

Przekopywanie nie musi polegać na szeroko zakrojonych pracach wykonywanych przy użyciu łopaty czy motyki. To również przesadzanie roślin, które wykonujemy także w przypadku roślin domowych i balkonowych, niekoniecznie w ogrodzie. Dlatego tez każdy, kto posiada w domu rośliny, powinien posiadać wygodne łopatki do sadzenia oraz pazurki spulchniające ziemię. Przydatne będą też haczki do pielenia.

Co jeszcze?

Jakie inne narzędzia ogrodnicze przydadzą się w każdym domu?

Na to pytanie odpowiada nasz rozmówca reprezentujący firmę Walkiewicz, która zajmuje się produkcją narzędzi ogrodowych i rolniczych: Jeśli jesteśmy posiadaczami ogrodu, z pewnością niezbędne okażą się grabie, szczególnie jesienią, kiedy konieczne będzie zgarnianie liści z trawnika. W większym ogrodzie przyda się też taczka. Nie zapomnijmy również o niezbędnych przy pracach ziemnych specjalnych rękawiczkach ogrodowych do sadzenia, pielenia i spulchniania. Tak wyposażony domowy warsztat czy ogrodowa altana z pewnością ułatwią pielęgnację roślinności, czy to w domu, na balkonie, czy w ogrodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu