pielegnacja ogrodu narzedzia

Narzędzia i akcesoria niezbędne do pielęgnacji ogrodu

Piękny ogród jest wizytówką domu. Pomaga zrelaksować się w wolnym czasie oraz realizować swoje hobby przy sadzeniu i pieleniu roślin. Jednak są do tego potrzebne odpowiednie narzędzia, bez których praca będzie nie tylko niezwykle czaso- i pracochłonna, lecz w niektórych przypadkach również niemożliwa do wykonania. Dlatego rozpoczynając swoją przygodę z ogrodnictwem, warto pierwsze kroki skierować do sklepu budowlanego.

Najpotrzebniejsze narzędzia ogrodnicze na start

Dokładny komplet narzędzi często uzależniony jest od areału ogrodu – i tak te największe wymagały będą traktorków ogrodowych, podczas gdy mniejszym w pełni wystarczy zwykła kosiarka. Tutaj jednak przedstawione zostaną narzędzia, które przydadzą się, w każdym z ogrodów.

Narzędzia ręczne – czyli wszystkie te, które do swojej pracy wymagają siły ludzkich rąk. Najpotrzebniejsze z nich to: grabie, łopaty, szpadle, motyki, grace i pazurki. Pozwolą zadbać o grządki i uprzątnąć trawniki. Do cięcia niezbędne będą: sekator, siekiera, nożyce do trawy, żywopłotów i gałęzi. Natomiast do przewożenia narzędzi, ukopanej ziemi oraz fragmentów roślin przyda się dobrze wyważona taczka.

Narzędzia mechaniczne – czyli sprzęt, który musi zostać dodatkowo zasilany. Najważniejszym z nich jest dobrze dobrana kosiarka – elektryczna lub spalinowa. W wielu przypadkach przyda się również podkaszarka do koszenia w trudnodostępnych miejscach. Jeśli w naszym ogrodzie znajdują się ozdobne krzewy i wysokie żywopłoty warto również zaopatrzyć się w elektryczne nożyce ogrodowe.

Wszystkie te narzędzia można znaleźć w sklepach budowlanych, takich jak Arsen w Łodzi. Dzięki temu mamy możliwość kupić cały potrzebny nam sprzęt przy jednym podejściu, a potem oddać się pracom ogrodowym.

Przydatne akcesoria ogrodowe

W sklepach budowlanych znajdziemy również różnego rodzaju akcesoria ogrodowe, które znacznie ułatwią nam pracę. Do najczęściej wybieranych należą węże ogrodowe, do których dobierane są specjalne zraszacze i złączki. Dzięki nim znacznie łatwiej podlejemy rośliny i utrzymamy wilgoć na grządkach.

Jeśli w naszym ogrodzie hodujemy warzywa lub mamy drzewa owocowe, to niezbędne okażą się również opryski. W sklepach znajdują się zarówno bezpieczne dla ludzi środki ochrony roślin, jak i opryskiwacze, przy pomocy których są one rozprzestrzeniane.

W przypadku, gdy nasz ogród nie będzie służył jedynie do trzymania roślin, w sklepach budowlanych znajdują się również różnego rodzaju baseny oraz trampoliny. Dzięki nim uatrakcyjnimy czas spędzany w przydomowej zieleni oraz zapewnimy dodatkową rozrywkę dzieciom.

Regulamin korzystania z serwisu