narzedzia-ogrodowe

Jakie narzędzia ogrodowe powinien posiadać każdy właściciel ogrodu?

Ogród to miejsce, o którym niektórzy mogą tylko marzyć. Dlatego kiedy jesteśmy jego szczęśliwymi posiadaczami, powinniśmy we właściwy sposób o niego zadbać. Potrzebne nam będą właściwe narzędzia ogrodowe. Jakie sprzęty na pewno przydadzą się każdemu właścicielowi ogrodu? Przeczytaj ten artykuł, jeśli chcesz wiedzieć, co robić, by twój ogród był zawsze piękny i zadbany.

Kosiarki do trawy

Podstawowym narzędziem ogrodowym są oczywiście kosiarki do trawy. Ogród w wielu przypadkach w większości składa się z trawnika, a dbałość o niego to wyrywanie chwastów, podlewanie, kiedy jest susza, a w okresie od wiosny do jesieni regularne koszenie. Jeśli trawy jest mało, wystarczy lekkie urządzenie zasilane akumulatorem, które daje dużą swobodę i nieograniczony zasięg.

Kiedy jednak mamy większy trawnik, powinniśmy zaopatrzyć się w kosiarkę spalinową. Jest bardziej wydajna i doskonale sprawdzi się przy dużych trawnikach. Nie trzeba martwić się źródłem zasilania, a za jednym zamachem kosimy szerokie pasy trawy, co sprawia, że szybko uporamy się z tym zadaniem. Możemy też kupić kosiarkę elektryczną, znacznie tańszą niż kosiarka spalinowa, która do tego ciszej pracuje, nie wytwarza spalin i jest tańsza w eksploatacji.

Nożyce do trawy i żywopłotu

Poza kosiarką niezbędne są nożyce, wykorzystywane do przycinania trawy bądź żywopłotów. Pozwalają dotrzeć do miejsc, z którymi nie radzi sobie kosiarka oraz nadawać ładne kształty krzewom i żywopłotom. Warto zwrócić uwagę, czy urządzenie posiada wymienne ostrza, które dostosowują cięcie do wykonywanej czynności.

Grabie, łopaty i szpadle

W ogrodzie nie można się też obyć bez grabi, łopat i szpadli. Te pierwsze posłużą do zagrabiania liści czy innych nieczystości, łopaty i szpadle z kolei są bardzo przydatne podczas sadzenia roślin.

Wszystkie te narzędzia powinny być wykonane z wysokiej jakości, wytrzymałych materiałów. Muszą być odporne na korozję i mieć wymiary zapewniające komfortową pracę. Istotną cechą jest także lekkość, pozwalająca na wykonywanie ogrodowych obowiązków bez wysiłku – komentuje nasz ekspert ze sklepu Rolmasz w Żarach.

Opryskiwacze do środków ochrony roślin i nawozów

Jeśli w swoim ogrodzie mamy wiele drzewek owocowych albo zrobiliśmy kilka grządek na uprawę roślin, nie możemy obyć się bez opryskiwacza. Służy do oprysku i ochrony roślin przed chorobami. Małe, poręczne urządzenia zapewniają największą wygodę. Są proste i wygodne w obsłudze, więc świetnie sprawdzą się na mniejszej działce. Jeśli areał uprawny jest znaczny, przyda się opryskiwacz o większej pojemności, który można prowadzać na kółkach. Pamiętajmy, aby przy pracy z nim chronić oczy i układ oddechowy, ponieważ chemikalia, które stosujemy, mogą być niebezpieczne dla naszego organizmu.

Odkurzacze i dmuchawy do liści

W ogrodzie musimy sprzątać, tak samo jak w domu. Chociaż nie biegamy ze ściereczką i nie wycieramy kurzu, kiedy nadejdzie jesień, będziemy mieć prawdziwą przeprawę z liśćmi. Odkurzacze i dmuchawy do liści pozwalają szybko uporządkować zaniedbany ogród, pozbyć się liści, śniegu oraz innych zanieczyszczeń, np. piasku z chodnika.

Dmuchawy spalinowe są najcięższe, ale też najbardziej wydajne. Dmuchawy elektryczne musimy podłączyć do sieci, przez co nadają się tylko do niewielkich ogrodów. Ich atutem jest cicha praca. Najlepszym wyborem mogą okazać się dmuchawy akumulatorowe, które można zawiesić na pasie i sprawnie oczyszczać powierzchnię trawnika.

Takie narzędzia ogrodowe znajdziesz w każdym sklepie z profesjonalnymi artykułami do ogrodu. Wybieraj wysokiej klasy sprzęty, a posłużą ci przez lata.

Regulamin korzystania z serwisu