nawadnianie-ogrodu

Jaki sprzęt nawadniający warto kupić do ogrodu?

Dbanie o odpowiednie nawodnienie ziemi w ogrodzie stanowi jeden z podstawowych obowiązków wszystkich ogrodników – zarówno tych profesjonalnych, jak i amatorów. Jest to ważne zwłaszcza w trakcie upalnych miesięcy z wysokim nasłonecznieniem. Żeby rośliny miały zapewnioną optymalną ilość wody, sięga się po akcesoria oraz sprzęty nawadniające.

 

Każda roślina powinna mieć zapewniony dostęp do światła, soli mineralnych i wody. Dwa pierwsze elementy nie zawsze zależą od człowieka, ale w przypadku wody sytuacja ma się inaczej. W zależności od gatunku, rośliny wymagają mniej lub bardziej intensywnego nawadniania. Przekłada się to na ogólne zdrowie roślin, a także atrakcyjny wygląd ogrodu.

Sprzęt nawadniający – przegląd rozwiązań

W niewielkich ogrodach bardzo często sprawdzają się rozwiązania klasyczne w postaci konewek. Przy nieco okazalszych hodowlach i plantacjach powszechnie stosuje się węże ogrodowe, które pokrywają wodą znacznie większy obszar i docierają do trudno dostępnych miejsc. Oczywiście na tym wybór sprzętu nawadniającego się nie kończy.

Do dyspozycji ogrodników pozostaje szeroki wybór akcesoriów i urządzeń, począwszy od małych końcówek, przyłączy kranowych, pistoletów, złączek, zraszaczy, na specjalistycznym sprzęcie do nawadniania kończąc. Do ostatniej z wymienionych kategorii produktów należą przede wszystkim nowoczesne systemy sterujące i zraszacze wynurzalne – objaśnia ekspert hurtowni GREEN&JOY, dysponującej rozległym asortymentem sprzętów ogrodniczych.

Specyfika nawadniania automatycznego

Nowoczesne systemy nawadniające cieszą się popularnością głównie z uwagi na pełną automatyzację. Z ich pomocą proces nawadniania roślin jest prosty i skuteczny. Jest to też rozwiązanie znacznie bardziej ekonomiczne, przyczyniające się do oszczędności wody. Ogrodnikom służą specjalne instalacje nawadniające oraz linie kroplujące. Te pierwsze to nic innego, jak zintegrowane systemy zraszaczy zlokalizowanych w przeróżnych częściach ogrodu, z przewodami zwyczajowo umieszczanymi pod ziemią. Tego rodzaju rozwiązania stosuje się zwłaszcza w przypadku traw. Linia kroplująca to natomiast instalacja składająca się z rur i mikrorur oraz z kroplowników, które doprowadzają wodę bezpośrednio do korzeni roślin, co jest bardzo korzystne szczególnie w przypadku ogrodów warzywnych. Przed wyborem odpowiedniego sposobu nawadniania warto skorzystać z wiedzy doświadczonego pracownika, który wybierze dla nas najlepsze rozwiązanie.

Regulamin korzystania z serwisu