cechy kosiarek marki Kubota

Czym charakteryzują się kosiarki marki Kubota?

Wśród wielu dostępnych na rynku modeli oraz rodzajów kosiarek, szczególną popularnością użytkowników cieszą się kosiarki japońskiej marki Kubota. Trwałe oraz solidne, zaprojektowane do ciężkiej, codziennej pracy, szybko podbiły nasz rodzimy rynek. Dopracowana do perfekcji ergonomia, niskie zapotrzebowanie na paliwo i bardzo duża wydajność to ich kolejne zalety.

Kosiarki marki Kubota charakteryzują się przede wszystkim dużymi rozmiarami, gdyż zaprojektowane zostały głównie do zadań komunalnych i pracy w miastach oraz na rozległych terenach zielonych. Co jeszcze je charakteryzuje?

Silnik

Moc kosiarek marki Kubota tkwi w ich niezawodnych i mocnych silnikach. Zazwyczaj są to dwucylindrowe silniki Diesla o mocy 13, 5KM, chłodzone cieczą. Są one zaopatrywane w mechaniczny wtrysk pośredni, będącym optymalnym źródłem napędu. Silniki, mimo swoich gabarytów, pracują niezwykle cicho dzięki komorze wirowej i spalają wyjątkowo mało paliwa; 0,5 litra ON  na godzinę pracy.

Przeniesienie napędu

W układzie przeniesienia napędu, w kosiarkach marki Kubota, zastosowane zostały wałki przegubowe do napędu decka tnącego. Napęd tylnich kół z kolei charakteryzuje się wytrzymałością, hydrostatycznością oraz bezstopniowością, co zwiększa wygodę pracy operatora, spędzającego na kosiarce wiele godzin. Sterowanie maszyną tej japońskiej marki również nie powinno nastręczać kłopotów; brak sprzęgła oraz zmiana kierunku jazdy jednym pedałem sprawiają, że kierowanie kosiarką jest bardzo proste.

Agregat koszący

Kosiarki marki Kubota wyróżniają się także dużym zakresem regulacji wysokości koszenia. Wyposażone są w deck tnący o szerokości około 1070 mm, co gwarantuje szybką i wydajną pracę. Tym, co wyróżnia je spośród innych marek, jest możliwość nieprzerwanego koszenia, bez konieczności wstawania operatora z fotela. Wszystko dzięki specjalnemu systemowi udrażniania tunelu, służącego do transportowania trawy do kosza. Szeroką ofertę omawianych kosiarek proponuje swoim klientom serwis urządzeń elektrycznych Jackonet, zajmujący się nie tylko naprawą sprzętu elektrycznego, lecz również jego sprzedażą.

Zbiornik na trawę

Każdy użytkownik kosiarki wie, jakim utrapieniem potrafi być nieodpowiedni zbiornik na trawę. W kosiarkach marki Kubota zamontowano zbiorniki o pojemności około 370 litrów, z wysypem na poziomie ziemi. Aby ułatwić pracę użytkownikom urządzenia, jego opróżnianie odbywa się za pomocą dźwigni, która jest obsługiwana z siedzenia operatora kosiarki.

Regulamin korzystania z serwisu