Charakterystyka mikrociągników jednoosiowych

Mikrociągniki jednoosiowe to najmniejsze z ciągników, które służą do prac ogrodniczych. Ich niewielki rozmiar i bardzo uniwersalne zastosowanie sprawiają, że są często wybierane przez firmy ogrodnicze oraz podmioty opiekujące się zielenią miejską. Są łatwe w obsłudze i przewożeniu, a spektrum ich działania jest bardzo szerokie. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tego typu sprzętu?

Traktorki jednoosiowe znacznie ułatwiają wykonywanie prac ogrodniczych. Są szczególnie przydatne, jeśli teren ogrodu czy trawnika jest spory. Wielu użytkowników decyduje się na zakup takiego urządzenia, ponieważ jest bardzo uniwersalne. Jego osprzęt można w szybki i łatwy sposób wymieniać, co pozwala na przeprowadzania różnego typu prac w ogrodzie przy pomocy jednego ciągnika.

Cechy ciągników jednoosiowych

Mikrociągniki jednoosiowe mają nieskomplikowaną budowę. Są złożone z silnika, skrzyni biegów oraz jednej osi jezdnej. Niektóre modele wzbogacono o wspomaganie kierownicy i przekładnie hydrostatyczną. Tego typu urządzenia są wyposażone w duży bak, który pozwala na długi czas pracy bez konieczności tankowania. Moc silnika traktorków jednoosiowych może dochodzić do 22 koni mechanicznych. To dość duża wartość, biorąc pod uwagę niewielkie rozmiary maszyny. Użytkownik na możliwość zmiany biegów. Może też zredukować przełożenie, by wygodnie pokonać wzniesienie.

Główną cechą mikrociągników, którą cenią użytkownicy, jest możliwość łatwego podpinania różnych dodatkowych narzędzi. Dzięki temu za pomocą jednego małego pojazdu można przeprowadzić cały szereg prac ziemnych w różnych porach roku i na powierzchniach różnego typu.

Zastosowanie mikrociągników

Zakres prac jakie można wykonać przy pomocy mikrociągnika jest bardzo szeroki. Pracownik firmy AgroParts, specjalizującej się w sprzedaży maszyn ogrodniczych, potwierdza, że to właśnie uniwersalne zastosowanie powoduje, że małe traktorki cieszą się tak dużą popularnością nie tylko wśród profesjonalnych ogrodników, ale także klientów indywidualnych. Używając mikrociągnika jednoosiowego, można wykonać prace takie jak:

  • koszenie trawnika,
  • bronowanie,
  • przygotowanie gleby pod siew,
  • zamiatanie,
  • odśnieżanie i wiele innych.

Jest to możliwe dzięki temu, że do ciągnika można przyłączać różnego typu narzędzia ogrodowe. Wszystko zależy od potrzeb użytkownika. Mikrociągniki jednoosiowe są dostępne w sprzedaży w hurtowniach i sklepach z maszynami ogrodniczymi, takich jak AgroParts w Skierniewicach. Występują w wielu modelach, a ilość osprzętu, który może z nimi współpracować, jest naprawę spora.

Regulamin korzystania z serwisu