kosiarka bijakowa

Charakterystyka kosiarek tylno-bocznych ciężkich

Nowoczesne kosiarki tylno-boczne znajdują zastosowanie w rolnictwie, leśnictwie i w trakcie prac gminnych oraz miejskich zakładów komunalnych. Naprawdę wymagających, gęsto porośniętych, a przede wszystkim nierównych terenów nie da się przecież pielęgnować za pomocą zwykłych kosiarek. By skosić łąkę, pobocze drogi lub trudno dostępny nieużytek – trzeba sięgnąć po specjalistyczny sprzęt z wysięgnikiem, czyli tak zwaną kosiarkę ciężką.

Kosiarki tylno-boczne, czyli kosiarki bijakowe o szerokim zastosowaniu

Tradycyjne kosiarki nie zawsze się sprawdzają. Na ogół są to sprzęty zbyt delikatne i za mało wydajne, by poradzić sobie z trudnym, rozległym terenem. Na szczęście poza klasycznymi modelami kosiarek, współczesny rynek proponuje też o wiele mocniejsze i wielofunkcyjne kosiarki bijakowe. Takie urządzenie znajduje zastosowanie w przydomowych ogródkach, ale też na terenach przemysłowych. Jak działa?

Otóż kosiarka bijakowa pozwala na automatyczne rozdrabnianie koszonej roślinności. Stosując urządzenie tego rodzaju, nie trzeba zbierać i kompostować skoszonych traw. Ponadto sprzęt doskonale sprawdza się na trudnym terenie. Nadaje się do koszenia skarp, rozległych ogrodów, łąk i lasów. Zaawansowane technologiczne, ciężkie maszyny świetnie radzą sobie z porośniętą okolicą dróg, torów kolejowych lub słupów elektrycznych.

Kosiarki tylno-boczne są najpopularniejszymi modelami kosiarek bijakowych. Zazwyczaj podpina się je pod ciągnik. Obszar koszenia takich urządzeń można łatwo poszerzyć i przesunąć, tak by obejmował całe pobocze lub skarpę. Ten manewr jest możliwy za sprawą specjalistycznego wysięgnika.

Kosiarki tylno-boczne ciężkie i zakres ich działania

Co bardzo ważne, kosiarki tylno-boczne dzielą się na dwa rodzaje, a mianowicie kosiarki lekkie i ciężkie. Zarówno pierwsze, jak i drugie sprzedaje firma ORKAN. – Nasi klienci to przede wszystkim rolnicy, ale i firmy komunalne, zajmujące się pielęgnacją zieleni. Wyposażamy gminne i miejskie zakłady komunalne. Oferujemy zamiatarki, kosiarki leśne, ogrodowe oraz kosiarki tylno-boczne z serii KTBC K i KTBC Z– mówi przedstawiciel firmy ORKAN.


Powracając jednak do ciężkich modeli kosiarek tylno-bocznych, warto nawiązać do ich zastosowania. Masywne sprzęty tego rodzaju idealnie nadają się do dokładnej pielęgnacji terenów wymagających, na przykład poboczy przy drogach. Zaawansowane technologiczne maszyny sprawdzają się na zróżnicowanym terenie podczas koszenia łąk, pastwisk i różnych nieużytków. Masywna, wytrzymała konstrukcja to ich znak rozpoznawczy. Nie straszne im wysokie trawy, ani gałęzie.

Regulamin korzystania z serwisu