kosiarka

Akumulatorowa czy spalinowa – jaką kosiarkę wybrać?

Wraz z nadejściem ciepłych dni pojawia się coraz więcej obowiązków do wykonania w ogrodzie. Jedną z najważniejszych czynności jest koszenie trawnika. Właśnie to działanie stanowi podstawę dbania o przestrzeń wokół domu i to dzięki niemu ogród wydaje się schludniejszy. Potrzebny jest oczywiście odpowiedni sprzęt, w tym przypadku kosiarka. Może ona być na przykład akumulatorowa lub spalinowa. Którą lepiej wybrać?

Charakterystyka kosiarek akumulatorowych

Główną zaletą kosiarek akumulatorowych jest to, że działają one bezprzewodowo, co bardzo poprawia komfort ich użytkowania. Z reguły urządzenia tego typu charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, ale dużą wydajnością. Dzięki temu mogą być wykorzystywane nawet na małych przestrzeniach, a przy tym ich przechowywanie nie stanowi problemu – wyjaśnia pracownik firmy Karad. Sprawdzą się one zarówno w przydomowych ogródkach, jak i na przykład w miastach. Poza tym cechują się dużą zwrotnością, dlatego koszenie nimi trawników jest po prostu komfortowe. Dużą zaletą tych urządzeń zdecydowanie jest też ekologiczne działanie, bowiem nie wydzielają one spalin. Do wad kosiarek spalinowych można z kolei zaliczyć konieczność ładowania oraz stosunkowo wysoką cenę.

Charakterystyka kosiarek spalinowych

Kosiarki spalinowe sprawdzą się przede wszystkim na większych terenach. Są one napędzane benzyną, dlatego mają duży zasięg pracy, a także wysoką moc i efektywność. Urządzenia dobrej jakości charakteryzują się również solidnością wykonania i rzadkim występowaniem usterek. Nadają się one nawet do trudniejszych zastosowań, takich jak wysokie czy mokre trawy. Niestety kosiarki spalinowe nie są aż tak kompaktowe, poza tym ich zakup oraz eksploatacja wiąże się z wydatkami. Nie są one też ekologiczne, ale nie można im odmówić efektywności działania.

Jaką kosiarkę wybrać?

Jak łatwo zauważyć, w każdej sytuacji może się sprawdzić inna kosiarka. W mieście idealnym rozwiązaniem będzie urządzenie akumulatorowe, z kolei duże działki na wsi mogą wymagać użycia maszyn spalinowych. Kluczem jest dopasowanie sprzętu do zastosowania. Kosiarki spalinowe charakteryzują się z reguły większą mocą i radzą sobie w trudniejszych warunkach, z kolei urządzenia akumulatorowe są poręczne, cichsze i bardziej komfortowe w użytkowaniu. Nie bez znaczenia jest też aspekt finansowy.

Warto zaopatrywać się w kosiarki w firmach, które oferują sprzęt wysokiej jakości w niewygórowanych cenach. Czasem lepiej jednak zainwestować w droższą maszynę, aby potem oszczędzić na jej bezawaryjności. Przeanalizuj wymagania terenu, do którego potrzebujesz kosiarki i na tej podstawie wybierz urządzenie idealne dla siebie.

Regulamin korzystania z serwisu