Nasiona konopi automatyczne

Czym charakteryzują się nasiona automatyczne?

Nasiona automatyczne, zwane także nasionami z autofloweringiem, to prawdziwy przełom w dziedzinie uprawy konopi. Są one chętnie wybierane przez growerów z całego świata. Także w Polsce z roku na rok wzrasta zainteresowanie automatycznymi nasionami konopi. Czym cechuje się taka odmiana i jakie korzyści można czerpać z uprawy takich nasion? O szczegółach opowiada ekspert.

Czym są nasiona automatyczne?

Nasiona konopi automatyczne (autoflowering) pozwalają na taki sposób uprawiania roślin, w którym dostępność światła nie odgrywa wiodącej roli. Bez względu na panujące warunki oświetleniowe kwitnienie odbywa się błyskawicznie. Roślina przechodzi w sposób automatyczny z fazy wegetatywnej do fazy kwitnienia w około 10 tygodni.

Jest to możliwe dzięki odmianie cannabis ruderalis. To konopie dzikie o niskiej zawartości THC. Krzyżowane z innymi odmianami przyniosły rodzaj rośliny o jednocześnie wyższym THC i odporności na wymagające warunki atmosferyczne.

Nasiona autoflowering kwitną w warunkach optymalnie dostosowanych do rozrostu roślin. Można więc „zautomatyzować” cykl rozwoju rośliny bez względu na ilość światła, jaką roślina przyjmuje w ciągu doby. Oczywiście nie oznacza to, że nowo wyhodowana roślina w ogóle nie potrzebuje światła. Do przeprowadzenia procesu fotosyntezy potrzebne będzie co najmniej kilkugodzinne naświetlanie każdego dnia. Jednak w przeciwieństwie do tradycyjnych roślin przy wzroście i kwitnieniu autofloweringu nie trzeba zmieniać cyklu oświetlenia.

Cechy nasion autoflowering

O największych zaletach nasion automatycznych opowiada ekspert ze sklepu Pan Pestka:  „Nasiona z autofloweringiem dają gwarancję otrzymania obfitych plonów bez konieczności zmiany oświetlenia i eliminowania roślin męskich. W łatwy sposób można więc zwiększyć efektywność swoich upraw”.

Jakie jeszcze korzyści można czerpać z uprawy takich nasion?

  • Cannabis ruderalis umożliwia kwitnienie nawet po 2-3 tygodniach od kiełkowania.
  • Nie trzeba zapewniać odrębnych środowisk kwitnienia i wegetacji.
  • Pojedyncza roślina jest w stanie wyprodukować nawet kilkaset nasion na wysokość około 30 cm.
  • Do wytworzenia większych topów wystarczy zapewnić około 12 godzin światła.
  • Nasiona automatyczne nadają się do uprawiania w klimacie zimnym, z krótkim sezonem letnim.

Takie odmiany nasion występują także w wersji XXL, więc w takim przypadku większa produktywność jest sprzężona z niskimi wymaganiami. Co ciekawe, uprawa na wolnym powietrzu nasion autoflowering może przynieść nawet dwa razy więcej zbiorów w porównaniu do tradycyjnych odmian uprawianych w trakcie przeciętnego lata.

Tak zwane „automaty” powinny mieć zagwarantowane trzy cykle światła na dobę, w systemie: 18/6 – 20/4 – 24/0, w którym opisuje się ilość godzin światła w stosunku do ilości godzin ciemności.

Gdzie kupić dobrej jakości nasiona automatyczne ruderalis?

W wysokiej klasy nasiona automatyczne najlepiej wyposażać się w specjalistycznych sklepach, specjalizujących się w sprzedaży konopi. Takim miejscem jest sklep online Pan Pestka.

Regulamin korzystania z serwisu