kategoria: Rośliny ogrodowe

Nie wyobrażamy sobie ogrodu bez roślin. Te wymagają szczególnej opieki i znajomości zasad uprawy czy wymagań poszczególnych roślin. Dlatego oferujemy Ci poradnik dotyczący pielęgnacji roślin ogrodowych. Znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje na temat uprawy roślin ogrodowych, a także wskazówki dotyczące wyboru odpowiednich roślin do ogrodu.

środki ochrony roślin

Jakie wyróżniamy rodzaje środków ochrony roślin?

Niezależnie od tego, czy rośliny uprawiane są w celach użytkowych (rolnictwo), czy estetycznych (np. kwiaty w ogrodach), na skalę przemysłową czy na własny użytek – czyha na nie wiele niebezpieczeństw. Jednym ze sposobów radzenia sobie z nimi jest stosowanie środków ochrony roślin. Na rynku dostępnych jest wiele ich odmian, wśród których z łatwością znajdziemy specyfik odpowiadający na nasze potrzeby.
Do środków ochrony roślin zalicza się niekiedy – oprócz tych skierowanych przeciwko konkretnemu „przeciwnikowi” – także substancje mające na celu regulację (stymulację lub wręcz przeciwnie, zahamowanie) wzrostu roślin albo tylko ich części, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.