Jak urządzić piękny ogród? Poradnik

Każdy z nas, kto dysponuje chociaż kawałkiem wolnego miejsca wokół domu, marzy o pięknym ogrodzie. Jednak zaprojektowanie go wcale nie jest prostym zadaniem. Im mniej miejsca mamy, tym trudniej urządzić piękny, zielony zakątek, który spełni wszystkie nasze potrzeby. Jak zabrać się za projektowanie ogrodu? Jakich błędów unikać? Przedstawiamy kilka cennych porad na ten temat. Mały […]

Każdy z nas, kto dysponuje chociaż kawałkiem wolnego miejsca wokół domu, marzy o pięknym ogrodzie. Jednak zaprojektowanie go wcale nie jest prostym zadaniem. Im mniej miejsca mamy, tym trudniej urządzić piękny, zielony zakątek, który spełni wszystkie nasze potrzeby. Jak zabrać się za projektowanie ogrodu? Jakich błędów unikać? Przedstawiamy kilka cennych porad na ten temat.

Mały ogród – duże wyzwanie

Zaprojektowanie niewielkiego ogrodu jest dużym wyzwaniem, nawet dla osób z dużym doświadczeniem. Na niewielkiej przestrzeni trudno jest zaaranżować atrakcyjny i cichy zakątek do wypoczynku wśród zieleni. Jeśli dysponujemy bardzo ograniczonym miejscem, musimy zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania co do ogrodu. Czy chcemy umieścić w nim po prostu strefę wypoczynkową, czy może bardziej zależy nam na uprawie własnych, ekologicznych warzyw? Połączenie kilku różnych funkcji w niewielkim ogrodzie jest trudne, ale nie niemożliwe. Jednak by zrobić to umiejętni i nie wprowadzić do ogrodu zwykłego bałaganu, potrzeba fachowej wiedzy i doświadczenia, którym dysponują pracownicy firmy Kajus Usługi ogrodnicze.

Duży ogród – trzeba zaplanować przestrzeń

Kiedy nasz ogród może być większy, mamy szersze pole do popisu. Nie znaczy to jednak od razu, że zaplanowanie ogrodu na dużej działce to bułka z masłem. W ogrodzie musi panować porządek i harmonia. Dlatego rozplanowanie przestrzeni musi zostać odpowiednio przemyślane. Części do gier i zabaw dla dzieci nie powinniśmy umieszczać tuż obok grządek z warzywami, bo podczas zabawy maluchy mogłyby zadeptać rośliny. Tam, gdzie latem chcemy rozstawić leżaki, nie sadzimy szybko rosnących roślin, bo utrudnią nam dostęp do słońca. Wielki ogród, który nie zostanie odpowiednio zaprojektowany, to może być dla nas mnóstwo pracy. Na szczęście, znajomość świata roślin pozwala na założenie dużego ogrodu, który nie będzie wymagać od nas nieustannej pielęgnacji. Dzięki temu będziemy mogli się tu po prostu zrelaksować.

Dlaczego warto zamówić projekt ogrodu u specjalistów?

Zamawiając projekt ogrodu od sprawdzonych fachowców, zyskujemy pewność, że nasz zielony zakątek spełni wszystkie nasze potrzeby. Na początek musimy sprecyzować swoje oczekiwania, a doświadczeni ogrodnicy zadbają o to, by zostały one spełnione. Nie tylko przygotują dla nas projekt, ale także zajmą się pracą fizyczną związaną z zakładaniem ogrodu. Dzięki temu zyskamy wyjątkowy zielony zakątek bez żadnego wysiłku.  Taki ogród będzie doskonałym uzupełnieniem naszego domu.

Regulamin korzystania z serwisu