Plan ogrodu

Jak modnie urządzić ogród?

Dla niektórych osób gród to prawdziwe oczko w głowie, na którego pielęgnację poświęcają dużo czasu. Nic dziwnego – utrzymanie terenu wokół domu w dobrym stanie wymaga pewnego wysiłku. Takie osoby zwykle są też zainteresowane śledzeniem aktualnych trendów w urządzaniu ogrodu. Jak zatem modnie zagospodarować przestrzeń wokół domu? Poznaj kilka pomysłów.

Powrót do korzeni

Po latach intensywnej industrializacji wiele osób jest zmęczonych zgiełkiem wielkich miast i marzy im się powrót do spokojniejszego i wolniejszego trybu życia. Dlatego też modne jest stylizowanie przestrzeni wokół domu na dawne ogródki, a nawet łąki. Ważnym czynnikiem jest wrażenie połączenia z przyrodą. Nowoczesny ogród ma być integralnie związany zarówno z otoczeniem, jak i z budynkiem.

Popularne stały się między innymi różnego rodzaju trawy ozdobne. Sympatią miłośników ogrodów cieszą się również rośliny w odcieniach fioletu i niebieskiego, a także gatunki odporne na suszę.

Modne meble do ogrodu

Aby w ogrodzie można było odpocząć, potrzebne są też meble. Jeśli mają one stanowić spójną całość z roślinnością w dowolnym stylu, powinny być wykonane z naturalnych materiałów. Najlepiej, żeby miały lekką konstrukcję i występowały w naturalnych kolorach.

Aby dodać więcej współczesności, warto wybierać mniej typowe meble niż tradycyjne stoły i krzesła. Przykładem są podwieszane siedziska czy też hamaki. Nastrój w ogrodzie pomoże zapewnić odpowiednie oświetlenie. W 2020 roku modne stały się girlandy z lampkami. Dzięki nim można spędzać czas poza domem nawet późnym wieczorem, a klimat stworzony za pomocą tych akcesoriów sprzyja odpoczynkowi.

A co ze zwierzętami?

Skoro nowoczesny ogród ma być jak najbardziej naturalny, to nie może zabraknąć tam owadów. Chodzi tu głównie o gatunki, które zapylają kwiaty, a tym samym pomagają dbać o estetykę podwórka. Do ogrodu warto zaprosić też ptaki. Może w tym pomóc ustawienie dla nich poidełka z wodą. Nowoczesny ogród skupia się na przyrodzie, dlatego dobrze jest wykorzystywać w nim również rozwiązania przydatne środowisku.

Czy warto podążać za trendami?

Moda dynamicznie się zmienia, ale większość osób nie decyduje się nagle na ogród w stylu zupełnie odmiennym od aktualnego, a przynajmniej nie robi tego zbyt często. Dlatego kieruj się przede wszystkim osobistymi preferencjami. Zawsze możesz się zainspirować i wykorzystać kilka elementów nowoczesnego ogrodu.

Istnieje też opcja skorzystania z usług architekta krajobrazu, który dysponuje szeroką wiedzą i bogatym doświadczeniem – podpowiada pracownik firmy Januszówka.

Specjaliści pomogą Ci dopasować poszczególne elementy ogrodu do siebie oraz do wybranego przez Ciebie stylu. Nie ulega wątpliwości, że nowoczesne ogrody mają wiele zalet, między innymi podejście sprzyjające dbaniu o środowisko. Warto zatem rozważyć zagospodarowanie przestrzeni w ten sposób.

Regulamin korzystania z serwisu