Ciekawe pomysły na udekorowanie ogrodu

Wczesna wiosna to doskonały czas, aby zająć się ogrodem. To dobry moment nie tylko na zadbanie o roślinność, ale również wybór artykułów dekoracyjnych. Nie każdy wie, że ogród, podobnie jak wnętrza, można urządzać w wielu różnych stylach. Wybór jest naprawdę szeroki, dlatego warto przemyśleć koncepcję dekoracji ogrodu na dany sezon odpowiednio wcześniej. Jak udekorować ogród, aby zachwycał gości i sąsiadów?

Oryginalna aranżacja ogrodu

W oryginalnym ogrodzie nie może zabraknąć nietypowej roślinności, jednak często na przeszkodzie do hodowli egzotycznych kwiatów stoi brak czasu na dbanie o takie okazy lub klimatu, który sprzyjałby tropikalnym, niespotykanym kwiatom. W takiej sytuacji warto postawić na pomysłowe, niebanalne donice w różnych kształtach, które przepięknie wyeksponują nawet popularne rośliny. W tym celu sprawdzą się zarówno te duże, jak i mniejsze doniczki, ponieważ to szczegóły decydują o ostatecznym efekcie. Zastosowanie oryginalnej ceramiki ogrodowej nie tylko przykuje uwagę odwiedzających ogród gości, ale również pozwoli w łatwy sposób odmienić jego wygląd  – w następnym sezonie wystarczy tylko wymienić doniczki na inne, aby pasowały do nowego stylu.

W każdym ogrodzie doskonale sprawdzają się również zbiorniki wodne. Jeśli do zagospodarowania jest duży teren, warto postawić na mały staw lub oczko wodne, w mniejszym ogrodzie można ustawić fontannę lub niewielki kamienny wodospad. Takie rozwiązanie samo w sobie stanowi oryginalną ozdobę, ale rodzi również wiele możliwości. Przede wszystkim można wzbogacić ogród o wodną roślinność, źródła wody przyciągają też małe ptaszki, które w naturalny sposób wzbogacą przestrzeń i wypełnią je wesołym trelem. To również doskonała przestrzeń do wykorzystania ceramicznych figurek i klimatycznego oświetlenia.

Piękny ogród jako miejsce spotkań

Zadbany ogród sprawia, że chętnie spędza się w nim czas i zaprasza gości, aby móc pochwalić się wypracowanymi efektami. Aby relaks w ogrodzie był jeszcze przyjemniejszy, warto zaaranżować miejsce wypoczynku, wybór takiego miejsca często pada na taras. O tym, w jaki sposób ozdobić taras w ogrodzie mówi pracownica sklepu internetowego Projekt Decor, który w swojej ofercie posiada szereg oryginalnych artykułów do dekoracji ogrodu:

Doskonałym sposobem na aranżacje tarasu jest zastosowanie oświetlenia, które nie tylko umili letnie wieczory spędzane przed domem, ale będzie stanowiło również wyjątkową dekorację. W romantycznym ogrodzie doskonale sprawdzą się klasyczne latarnie z prawdziwymi świecami, uzupełnieniem dla przestrzeni w stylu boho będą naturalne lampiony wykonane z drewna, a dla miłośników stylu glamour metalowe i błyszczące.

Lampiony i latarnie sprawdzają się  nie tylko do rozświetlania otoczenia po zmroku. Ich oryginalne formy i wzornictwo sprawiają, że są one również doskonałą dekoracją tarasów i ogrodów w ciągu dnia.

Regulamin korzystania z serwisu