Siatka ogrodzeniowa

Cechy dobrej siatki ogrodzeniowej

Siatka to jeden z popularniejszych rodzajów ogrodzeń. Można stosować ją w wielu przypadkach. Sprawdzi się zarówno jako ogrodzenie posesji mieszkaniowej, jak i terenów przedsiębiorstw. Może pełnić funkcję płotu właściwego bądź też tymczasowego. Aby jednak była trwała i właściwie spełniała swoje funkcje, musi wyróżnikach się określonymi cechami. Jakimi?

Zwróć uwagę na materiał

Wybór odpowiedniego materiału siatki ogrodzeniowej odgrywa kluczową rolę. Dobre jakościowo produkty wykonywane są z wysokogatunkowego drutu stalowego. Dzięki swoim właściwościom są one bardzo odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne tj. łamanie, cięcie czy zginanie. Wybierając właściwy rodzaj, warto zwrócić uwagę właśnie na wytrzymałość materiału, bowiem im ona większa, tym wyższy poziom ochrony ogrodzonej nieruchomości. Do produkcji siatek wykorzystuje się drut o różnej grubości – od 2 do 4 mm. Ma on również wpływ zarówno na wytrzymałość elementu, jak i na jego masę. Porównując siatki z innymi formami zabezpieczeń, warto dodać, że jest ona najlżejszym materiałem. Warto wybierać te o niższej masie, gdyż ciężkie mogą okazać się problematyczne w montażu.

Odporność na korozję

Do produkcji siatek ogrodzeniowych nie bez powodu najczęściej wykorzystuje się stal. Wyróżnia się ona dużą wytrzymałością mechaniczną, ale jest też tania w produkcji. Nic więc dziwnego, że jest idealna do wykonania siatki. Okazuje się jednak, że poza szeregiem zalet ma również pewną, dość istotną wadę. W skład stali wchodzi żelazo – substancja, która w kontakcie z powietrzem ulega utlenieniu, a w konsekwencji doprowadza do powstania korozji, zwanej potocznie rdzą. Aby uniknąć powolnego niszczenia elementu, warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie ogrodzenia np. poprzez cynkowanie tj. pokrycie metalu warstwą cynku bądź też powłoką PCV. Ten drugi rodzaj osłony jest wysoce odporny na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych – zarówno na wysoką, jak i niską temperaturę, wilgoć czy też promieniowanie słoneczne. Dodatkowo taka powłoka pozwala zwiększyć wytrzymałość mechaniczną siatki i pozytywnie wpływa na jej estetyczny wygląd. W ofercie wielu producentów, w tym firmy Tom-Stal, znajdują się różne kolory powłoki, które pozwalają na dopasowanie jej do estetyki obiektu, ale też tła otoczenia.

Dobra siatka ogrodzeniowa wyróżnia się również odpowiednio dopasowanymi wymiarami. Ważne jest nie tylko jej dokładne dopasowanie pod względem rozmiarów ogradzanej powierzchni, ale też dobranie prawidłowego rozmiaru oczek. W ofertach producentów najczęściej można znaleźć siatki z oczkami o rozmiarze 5x5cm, 6,2×6,2 cm bądź 6,5×6,5 cm. Eksperci twierdzą, że im mniejsze oczka, tym większy poziom zabezpieczenia terenu. Warto więc wziąć to pod uwagę przy zakupie.

Regulamin korzystania z serwisu