skalniak

Wielkie płyty i bryły – pomysły jak je wykorzystać

Kamienne bryły i płyty dużych rozmiarów coraz częściej goszczą w naszych ogrodach, a także są wykorzystywane jako elementy aranżacji posesji. Dzięki swoim nieregularnym kształtom oraz nietypowym krawędziom nadają otoczeniu niepowtarzalny, oryginalny charakter. Dostępne we wszelkich możliwych rozmiarach, nadają się zarówno do małych, działkowych ogródków, jak i na tereny dużych posesji. Jak zatem można je wykorzystać?

W trakcie aranżacji ogrodu, coraz chętniej szukamy nietypowych, oryginalnych rozwiązań, których nie znajdziemy w katalogach znanych sklepów ogrodniczych. Z pomocą przychodzą wielkie płyty i bryły. Co ciekawe, mają one także szereg innych zastosowań. Sprawdźmy, jakich.

Aranżacja ogrodu

Wielkie płyty i bryły doskonale sprawdzą się w trakcie urządzania ogrodu, gdzie zachwycą swoim naturalnym wyglądem i doskonale wkomponują się w otoczenie. Posłużą za kamień na skalniak, schody ogrodowe, wodospady albo kaskady wodne. Z powodzeniem zastąpią standardową kostkę brukową i sprawią, że ścieżki w naszym ogrodzie zyskają oryginalny, naturalny i nieco magiczny wygląd, rodem z zaczarowanego ogrodu. Jeśli posiadasz oczko wodne, możesz zbudować z wielkich płyt oraz brył małe pomosty, kładki nad wodą i mostki, które oczarują gości swoim widokiem. Jeśli jesteś posiadaczem rozległej posesji, warto zastanowić się nad stworzeniem z płyt oraz brył różnego rodzaju grot i ciekawych zakamarków. Tego typu materiały znajdziemy w ofercie Kopalni Łupka Szarogłazowego Jenków. Profesjonaliści doradzą, który rodzaj kamienia powinniśmy kupić, aby spełniał nasze potrzeby.

Nagrobki

Omawiane płyty i bryły są bardzo chętnie wykorzystywane także jako proste w swojej formie nagrobki, łączące w sobie naturalność i oryginalność. Ich surowy charakter sprawia, że doskonale wkomponowują się w krajobraz cmentarza. Są dużo bardziej odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, a ponadto lepiej komponują się z roślinnością, niż standardowe nagrobki. Materiał ten jest także chętnie używany przez kamieniarzy jako surowiec na pomniki lub rzeźby nagrobkowe.

Reklama

Nic tak nie przyciąga wzroku, jak oryginalna reklama. Jeśli twój dom jest jednocześnie siedzibą twojej firmy, nie wahaj się umieścić tabliczki firmowej na skalnym totemie. W ten sposób od razu przyciągniesz uwagę nie tylko swoich klientów, ale również przechodniów, którzy zainteresują się nietypowym szyldem. Jeśli prowadzisz pensjonat w górach lub w innym miejscu w otoczeniu przyrody, tabliczka z nazwą pensjonatu będzie idealnie wyglądać właśnie na kamiennej płycie lub bryle, gdyż doskonale wkomponuje się w otoczenie.

Regulamin korzystania z serwisu