Płyty z kamieni naturalnych, jako doskonały sposób na wykończenie tarasu i ogrodu

Płyty z kamienia naturalnego coraz częściej służą jako materiał wykończeniowy przy budowie nawierzchni ogrodów i tarasów. Nic w tym dziwnego. Wyroby marmurowe czy trawertynowe nadają posesji niepowtarzalnego charakteru, a zarazem są niezwykle estetyczne i wytrzymałe. Stanowią doskonały element architektury ogrodowej, zgodny z aktualnymi trendami w zakresie projektowania terenów zielonych wokół domu.

W jakich miejscach zaleca się tarasy z kamienia naturalnego?

Kamień naturalny to materiał wykorzystywany przy wykańczaniu tarasów zielonych, tzn. tych które powstają bezpośrednio przy gruncie, jak i na balkonach. Koszt budowy takiego tarasu nie jest szczególnie wygórowany, a jednocześnie jest on jednym z najtrwalszych i nie sprawiających problemów w codziennej eksploatacji. Szukając rozwiązania dla siebie warto kierować się stylistyką domu i ogrodu. Do wyboru mamy kamienie w różnorodnych kształtach i rozmiarach. Coraz większą popularnością cieszą się płytki marmurowe, trawertynowe czy wapienne.  Ważne by wykończenie powierzchni było szczotkowane, piaskowane lub szlifowane. Posadzki tego typu najlepiej poddawać impregnacji dzięki temu utrzymają swoje walory estetyczne przez długi czas.  W zależności od stosowanego środka impregnacja powinna być robiona raz do roku lub raz na kilka lat. Uwaga! Przed zakupem partii płytek należy sprawdzić, czy są one przeznaczone do stosowania zewnętrznego – gwarantują odporność na ścieranie i oddziaływanie warunków atmosferycznych. Wyroby tego typu oferuje m.in. firma Metamar Polska.

Dlaczego warto zainwestować w kamień naturalny?

Pisząc o płytach z kamienia naturalnego nie sposób nie wspomnieć o ich nadzwyczajnych walorach estetycznych. Wyroby te mają w pełni unikalny charakter – mogą posiadać nieregularną powierzchnię i kształt, odróżniają się barwami i odcieniami. Istnieje możliwość występowania miejscowych przebarwień w obrębie jednej partii płytek. Mówiąc krótko – nie istnieją dwie takie same płytki kamienne. W związku z tym posadzka ogrodu czy tarasu jest niewymuszenie zróżnicowana, interesująca i świetnie się komponująca. To inaczej niż w przypadku wyrobów prefabrykowanych, w tym wciąż popularnych płytek betonowych, które stanowią jedynie imitację w pełni naturalnych rozwiązań. Warto mieć to na uwadze, podejmując decyzję zakupową.

Czy kamień naturalny nadaje się wyłącznie do nawierzchni?

Oczywiście, że nie. Nawierzchnie to nie wszystko. Wyroby tego typu możemy wykorzystać przy produkcji rozmaitych elementów małej architektury ogrodowej. Ponownie za przykład może posłużyć firma Metamar, oferująca rozmaite rozwiązania z kamienia naturalnego w tym mozaiki, kolumny czy elementy trójwymiarowe. Materiał naturalny sprawdza się też świetnie przy tworzeniu elewacji budynków. Tak naprawdę w większości przypadków ogranicza nas jedynie własna inwencja. Zaufaj renomowanemu dostarczycielowi materiałów kamiennych i uczyń swój ogród pięknym na nowo. Z kamieniem naturalnym jest to możliwe!

Regulamin korzystania z serwisu