Piękno zaklęte w klasyce – kostki brukowe Nostalit

Jak sprawić, by podwórko, podjazd czy patio nabrało ciekawego kolorytu i prezentowało się elegancko? Odpowiedź jest prosta – należy wyłożyć je kostką brukową. Od momentu zdobycia popularności materiał ten przeżył sporą ewolucję – powszechnie stosowane w latach 90-tych „kostki Bauma” wyszły z użytku zastąpione przez wiele nowocześniejszych, bardziej estetycznych modeli. Jednym z nich jest kostka Nostalit.

Charakterystyka kostka Nostalit

System Nostalit składa się z kostek w aż ośmiu formatach – wszystkie różnią się między sobą kształtem oraz wymiarami. Mamy zatem kostki o standardowych kształtach kwadratu i prostokąta, dwa formaty trapezów oraz dwa warianty kostki, która swoim kształtem wygląda jak złączone za sobą dwa prostokąty. Tak szerokie zasób formatów stwarza ogromne możliwości aranżacyjne – kostkę Nostalit możemy użyć do wykonania bardzo fantazyjnych wzorów, odpowiadających naszym upodobaniom i wpisującym się w geometrię danej przestrzeni. Kostka dostępna jest w trzech bazowych kolorach – szarym, grafitowym oraz czerwonym. Stosując kostki w różnych kolorach możemy uzyskać nie tylko ciekawy efekty wizualny, ale również sprawić, że nawierzchnia stanie się bardziej funkcjonalna. Możemy dzięki niej wyróżnić ścieżki lub miejsca postojowe. Kostki Nostalit znajdziemy w ofercie firmy Mabud.

Duch klasyki w nowoczesnym wydaniu

Nazwa Nostalit nie jest przypadkowa, bowiem kostka z tego systemu swoich kształtem oraz kolorystyką nawiązuje do klasycznych rozwiązań z lat 90-tych. Jednocześnie jest dużo bardziej estetyczna, co wynika z wielości formatów oraz charakterystycznego wykończenia krawędzi, które w tym przypadku nie są proste i ostre, lecz zaokrąglone. To wszystko sprawia, że nawierzchnia wykonana z kostki świetnie komponuje się w praktycznie każdym otoczeniu i nie dominuje przestrzeni – jest z jednej strony miła dla oka, ale przede wszystkim bardzo funkcjonalna.

Zastosowanie kostki nostalit

Kostka Nostalit dostępna jest w trzech grubością – 4, 6 i 8 cm. Każdy z nich znajduje inne zastosowanie.

  • Kostka 4 cm – jest najmniej wytrzymała pod względem wytrzymałości na obciążenia mechaniczne. Nadaje się do wykonywania ścieżek ogrodowych, chodników i innych nawierzchni udostępnionych dla ruchu pieszego o umiarkowanym natężeniu
  • Kostka 6 cm – bardziej wytrzymała, przeznaczone jest do wykonywania nawierzchni dostępnych dla samochodów, między innymi parkingów i podjazdów.
  • Kostka 8 cm – najgrubsza i najbardziej wytrzymała na obciążenia to najbezpieczniejszy wybór dla nawierzchni, na których występuje bardzo intensywny ruch samochodowy, obejmujący również cięższe pojazdy.
Regulamin korzystania z serwisu