Obrzeża trawnikowe

Obrzeża trawnikowe w aranżacji ogrodu

Będąc szczęśliwym posiadaczem domu z ogrodem, stajemy przed trudnym wyzwaniem, jakim jest jego aranżacja. Aby ogród mógł stać się się prywatną oazą relaksu oraz wizytówką naszego domu, konieczne jest właściwe zagospodarowanie posiadanej przestrzeni. W jaki sposób obrzeża trawnikowe pomagają zyskać przestrzeń szytą na miarę indywidualnych potrzeb? Jak korzystać z różnych możliwości i podkreślić indywidualne piękno swojego ogrodu?

Do czego służą obrzeża trawnikowe?

Obrzeża trawnikowe są skutecznym sposobem na wydzielenie w ogrodzie poszczególnych stref. Idealnie nadają się do odseparowania trawnika od kwiatowych rabat, ścieżek oraz innych części naszej przydomowej przestrzeni. Warto wykorzystać je także podczas aranżacji przydomowego warzywnika, miejsca zabaw dla dzieci, wydzielania strefy krzewów itp.

Nowoczesne obrzeża trawnikowe

W ogrodach wykorzystujemy wiele różnych typów nawierzchni, które wymagają skutecznego odgrodzenia np. od kwiatowych rabat, ścieżek, podjazdów i trawników. W tym celu warto skorzystać z możliwości, jakie dają nowoczesne obrzeża trawnikowe.

Nowoczesne i wyjątkowo uniwersalne obrzeża trawnikowe wykonane z tworzywa sztucznego to sposób na dowolne kreowanie przydomowej przestrzeni. Po zakotwiczeniu do podłoża stanowią one estetyczne i trwałe wykończenie różnych ogrodowych nawierzchni np. kostki brukowej, a także mogą posłużyć do tworzenia rabat kwiatowych oraz ścierek w kształtach, które podyktuje nam wyobraźnia – wyjaśnia ekspert z firmy Scala Plastics Poland z Kostrzyna Wielkopolskiego.

Tradycja kontra nowoczesność

Tradycyjne obrzeża trawnikowe np. wykonane z betonu lub drewna stanowią ciekawy i chętnie stosowany element dekoracyjny ogrodu. Zazwyczaj są one znacznie wysunięte ponad poziom gruntu, więc dobrze chronią przed mieszaniem się różnych typów nawierzchni np. kory i żwiru, jednak stwarzają też problemy. Pierwszym z nich jest konieczność wkopania obrzeży w ziemię, czyli, aby wydzielić np. rabatę kwiatową, musimy poświęcić sporo czasu i energii, aby móc przystąpić do kolejnych prac, tym razem nasadzeniowych. W przypadku obrzeży drewnianych konieczne jest ich wcześniejsze zaimpregnowanie oraz systematyczna konserwacja, bo inaczej szybko utracą swoje naturalne piękno.

W przypadku nowoczesnych obrzeży trawnikowych nie musimy tracić czasu na wykopy, zabiegi konserwacyjne oraz naprawy, więc warto skorzystać z takiego rozwiązania, które dodatkowo pozwala niemal bez żadnego wysiłku wyczarować w ogrodzie ścieki oraz klomby o dowolnym kształcie.

Regulamin korzystania z serwisu