Modne aranżacje ogrodowe. Przykłady rozwiązań

Trendy w aranżacji ogrodów co jakiś czas ulegają zmianie. Bez względu na modę, warto jednak dbać o to, aby ogród był dobrze zaprojektowany i zaskakiwał oryginalnymi rozwiązaniami. Sprawdźcie jakie rozwiązania warto zastosować podczas aranżacji swojego ogrodu, aby był on modny, a jednocześnie wyjątkowy.

Skąd biorą się trendy w ogrodnictwie?

Tak, jak w branży modowej trendy wyznaczają kolekcje wielkich projektantów prezentowane podczas tygodni mody, tak i w ogrodnictwie aktualnie panujące trendy nie biorą się z powietrza. To, co będzie modne w kolejnym sezonie prezentowane jest podczas wystawy RHS Chelsea Flower Show, odbywającej się każdego roku w Londynie. O udziale w tym wydarzeniu marzy każdy pasjonat ogrodnictwa.

W czasie RHS Chelsea Flower Show można zobaczyć najnowsze aranżacje i trendy, które warto wykorzystać we własnych projektach ogrodów.

Co będzie modne w ogrodnictwie w 2019 roku?

Zgodnie z trendami na 2019 roku, w modnych aranżacjach ogrodowych nie może zabraknąć:

  • rdzy – trend ten można było zaobserwować już w 2018 roku, jednak w 2019 przybierze on na sile; rdze wprowadzić można poprzez różnego rodzaju dodatki ogrodowe wykonane z zardzewiałego metalu, który świetnie komponuje się z zielenią roślin; dobrym pomysłem jest też zastosowanie roślin o rdzawych kolorach, a więc mieczyków, dalii, irysów oraz wszystkich tych posiadających brązowe kwiaty,
  • kwiatów łączące się z warzywami – ten zabieg pozwoli na stworzenie wyjątkowych i pięknych kompozycji i przydomowego ogródka warzywnego jednocześnie (warzywa pełnić mają także funkcje ozdobne); do „najmodniejszych” warzyw, które warto posadzić zaliczono zioła, truskawki, poziomki, sałaty oraz jadalne kwiaty,
  • eleganckich mebli – ten trend zakłada wymienienie modnych do niedawna mebli z palet na designerskie meble wysokiej jakości, które zapewnią komfort i relaks po ciężkim dniu pracy, a jednocześnie ozdobią otoczenie domu,
  • koloru fioletowego – w ogrodnictwie kolorem roku 2019 ogłoszono fiolet, który królował także w roku ubiegłym; w modnym ogrodzie nie może zabraknąć kwiatów w tej barwie, czyli szałwii, dalii, irysów, orlików, glicynii oraz czosnku ozdobnego.

Jakie są kwiaty 2019 roku?

W roku 2019 kwiatami roku będą dalie i maki. Te drugie przede wszystkim ze względu na ich delikatność i lekkość, dodającą ogrodowi naturalnego stylu. Jeśli natomiast chodzi o dalie, to najmodniejsze będą jej miniaturowe odmiany z barwnymi liśćmi – wyjawia ekspert reprezentujący firmę New Garden Style.

Choć śledzenie trendów ogrodowych dla wielu osób jest prawdziwą pasją, to jednak mamy świadomość, że nie wszystkim muszą one przypaść do gustu. Naszym zdaniem, podczas urządzania ogrodu nie trzeba ślepo podążać za trendami. Lepiej zaaranżować go zgodnie z własnymi upodobaniami.

Regulamin korzystania z serwisu