oswietlenie-ogrodu

Jakie lampy solarne wybrać do ogrodu?

Lampy solarne pełnią bardzo ważną rolę w każdym ogrodzie. Oprócz swojej funkcji użytkowej, stanowią także ozdobę przydomowej przestrzeni. Dzięki lampom solarnym nie musimy się już martwić o wydatki związane z prądem, są one bowiem zasilane światłem słonecznym. Dobrej jakości lampy solarne dają także jasne światło, które pozwala bezpiecznie poruszać się po ogrodzie po zapadnięciu zmroku.

Lampy solarne – na co zwracać uwagę przy ich zakupie?

Lampy solarne pozwalają nam cieszyć się wypoczynkiem w ogrodzie lub na tarasie znacznie dłużej. Dzięki subtelnemu światłu, jakie dają, możliwe jest przedłużenie letniego wypoczynku. Jednak lampy solarne przydają się nie tylko w lecie! Także w zimie pełnią bardzo istotną funkcję użytkową. Dzięki ich światłu możliwe jest bowiem poruszanie się po ogrodzie w ciemności. W zimie ma to szczególne znaczenie, gdyż zmrok zapada znacznie wcześniej niż w miesiącach letnich.

Aby jednak lampy solarne właściwie spełniały swoją funkcję, muszą być właściwie dobrane. Warto postawić na produkty wysokiej jakości, które będą dobrym wyborem na całe lata. Możemy wybrać zarówno tradycyjne lampy solarne, tzw. słupki, jak i bardziej zaawansowane lampy solarne z czujnikiem ruchu. Te drugie znakomicie sprawdzą się do umieszczenia na podjeździe lub w okolicach schodów. Wyposażone w czujnik ruchu lampy będą zwiększały intensywność swojego światła w momencie, kiedy wykryją poruszające się w ich okolicy osoby. Jeden i drugi rodzaj lamp mają w swojej ofercie dobre firmy z dekoracjami ogrodowymi, takie jak np. Aurora Garden.

Lampy solarne do ogrodu – polecane modele

Słupki solarne to podstawowy rodzaj lamp solarnych, które stwarzają wiele możliwości. Możemy umieścić je w dowolnym miejscu ogrodu, które chcemy oświetlić w ciemności. Słupki solarne można także bez przeszkód przenosić i zmieniać aranżację. Jeśli zależy nam na wysokiej jakości wykonania i walorach estetycznych, warto postawić na słupek solarny LED L21014, który doskonale sprawdzi się w każdym zadbanym ogrodzie. Osoby, które chcą mieć lepszy dostęp do poszczególnych miejsc w okolicach swojego domu oraz lepiej zadbać o bezpieczeństwo podczas poruszania się na zewnątrz po zmroku, powinny z kolei wybrać słupki solarne z wbudowanym czujnikiem ruchu. Wartym polecenia modelem jest słupek solarny LED L22111: lampa wykrywa ruch w promieniu 120 stopni oraz w odległości 8 m i automatycznie zwiększa intensywność emitowanego światła. Jeśli natomiast chcemy stworzyć niepowtarzalny klimat w swoim ogrodzie, wybierzmy z kolei reflektory solarne, z których wartymi uwagi są dwa modele: reflektor solarny LED L22115 i L22101.

Regulamin korzystania z serwisu