projektowanie ogrodów

Dlaczego warto korzystać z profesjonalnych usług projektowania ogrodów?

Dom z ogródkiem to marzenie, które podziela wiele osób. Wyobrażamy sobie, jak przyjemnie będzie spędzać czas na własnym kawałku ziemi, który możemy dowolnie ukształtować. Gdy jednak przychodzi co do czego, okazuje się, że stworzenie ogrodu jak ze snu nie jest takie proste. Lepiej zająć się tym samemu czy powierzyć zadanie profesjonalnym projektantom ogrodów?

Dlaczego projektowanie ogrodów jest trudne?

O tym, jak trudne jest zaprojektowanie ogrodu, przekonał się chyba każdy, kto przynajmniej raz próbował urządzić swój choćby niewielki skrawek zieleni. Schody zaczynają się już na etapie planowania. Dlaczego sprawia to tyle kłopotów? Zapytaliśmy o to specjalistkę z firmy Kalina, która projektowaniem ogrodów zajmuje się na co dzień:

Aby zaprojektować ogród, który będzie wyglądał doskonale przez większą część roku, a nie tylko w porze kwitnienia naszych ulubionych roślin, trzeba dysponować wiedzą na temat gleby, określić jej specyfikę. Wymaga to także znajomości flory, aby ogrodowe nasadzenia czuły się w naszym ogrodzie dobrze i kwitły jedne po drugich od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Trzeba też wyobraźni przestrzennej, aby stworzyć harmonijną kompozycję, która mimo sezonowych zmian cały czas będzie wyglądała olśniewająco.

Wiele osób sadzi popularne i efektowne rośliny, które nie chcą rosnąć i szybko marnieją, ponieważ np. nie odpowiada im odczyn gleby. Rozpoznanie warunków ogrodu powinno poprzedzać wszelkie prace. Dzięki temu unikniemy podstawowego błędu, jakim jest planowanie czegoś, co nie ma szansy się udać.

Jakie zalety ma skorzystanie z usług profesjonalnego projektowania ogrodów?

Zważywszy na to, że stworzenie dobrego projektu ogrodu, który będzie cieszył oko i nie nastręczy nam problemów z pielęgnacją roślin, wymaga wiedzy z wielu dziedzin, powierzenie projektu specjaliście nie wydaje się złym pomysłem. Czy rzeczywiście warto udać się do projektanta zieleni?

Powierzając projekt ogrodu profesjonaliście, dostajemy gwarancję tego, że nasz przydomowy zielony zakątek będzie urządzony ze smakiem, ale pozostanie funkcjonalny. Warto pamiętać, że ogród to miejsce nie tylko dla roślin, ale też dla nas! Projektant weźmie to pod uwagę, określając strefy, w których można swobodnie przebywać, ciesząc się pięknym otoczeniem. Naturalnie, uwzględni wszelkie nasze potrzeby, sugestie i pomysły.

Kolejną zaletą korzystania z usług projektanta ogrodów jest to, że najczęściej prócz planu możemy liczyć także na jego realizację, a to ona przesądza o ostatecznym wyglądzie działki. Warto pamiętać, że nawet najlepszy projekt na nic się nie zda, jeżeli zostanie niechlujnie wykonany. Dobry projektant dysponuje fachowcami, którzy wcielą jego i naszą wizję w życie. Udzieli także informacji, jak najlepiej pielęgnować nasz nowy piękny ogród. Pozostaje tylko cieszyć się nim!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu