Aluminiowa zabudowa ogrodów zimowych

Ogrody zimowe oraz przydomowe oranżerie to formy architektoniczne, które dają bardzo ciekawe efekty wizualne oraz ciepłą i przytulną atmosferę. Kiedyś były kojarzone z niedostępnym luksusem, dziś stają się integralnym elementem nowych budynków jednorodzinnych. Decydując się na zabudowę aluminiową ogrodów zimowych, wiele zyskujemy. Co nam dadzą takie zabudowy?

Zielone rośliny przez cały rok

Aby ogród zimowy był dobrze zaprojektowany, trzeba do niego podejść indywidualnie. Musi być dopasowany kształtem do budynku. Taki ogród często łączony jest z jedną ze ścian domu oraz może łączyć się z konstrukcją dachu. Do zabudowy ogrodów zimowych najczęściej wybiera się profile z aluminium. Ściany oraz stropy są przeszklone i mają konstrukcję szkieletową składająca się ze słupów, kształtowników i rygli. Do konstrukcji dachu stosuje się szkło bezpieczne, natomiast do ścian – szyby zespolone, które mają niski współczynnik przenikania ciepła, tak aby ograniczyć utratę ciepła wewnątrz pomieszczenia. W celu uniknięcia nadmiernego nasłonecznienia wykorzystuje się szkło przeciwsłoneczne lub osłony, np. rolety. Do projektu można dodać otwierane elementy, takie jak drzwi tarasowe oraz okna. Dzięki tak zaprojektowanemu ogrodowi możesz cieszyć się pachnącymi, zielonymi roślinami w czasie, gdy na dworze jest zimno i ciemno. Jest to niewątpliwie urokliwe miejsce dla każdego, kto lubi cieszyć się naturą.

Czy każdy ogród zimowy można tak zabudować?

Przede wszystkim zyskujemy większą powierzchnię mieszkalną przeznaczoną do spędzania wolnego czasu. Dzięki temu zwiększa się też komfort mieszkania. Możemy cieszyć się naturą w każdej porze roku, niezależnie od pogody. Jest to doskonałe miejsce na hodowlę roślin, które potrzebują ciepła i sporego nasłonecznienia. Aluminiowa zabudowa jest bardzo trwała i szczelna. Gwarantuje dużą odporność dachu oraz ścian na czynniki zewnętrzne. Zastosowane uszczelki i masy uszczelniające zapewniają szczelność, więc chronią wnętrze ogrodu przed wiatrem i deszczem. Są stworzone tak, aby były bardzo bezpieczne dla użytkowników. Aluminiową zabudowę ogrodu można stworzyć tak, aby zadowolić najbardziej wybrednego klienta. Dostępna jest różnorodność kształtów, stylów oraz szeroka paleta kolorów. Tak szeroki zakres wariantów konstrukcji oferuje np. firma Alumex z Warszawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu