ogród włoski

Jak wygląda ogród włoski?

Ogród włoski to idealne rozwiązanie dla miłośników renesansowej elegancji. Pojęcie ogrodów włoskich ma swe korzenie właśnie w renesansie, kiedy nastąpił przełom w projektowaniu ogrodów. Zaczęto tworzyć piękne i harmonijne, zielone przestrzenie, nie tylko przy zamkach, czy klasztorach, ale także przy pałacach i willach. Duży, pięknie skomponowany i zadbany ogród był doskonałą wizytówką gospodarzy, ale służył także jako miejsce wypoczynku i rozrywki. Klasyczne ogrody włoskie to przede wszystkim geometria i podział na kwatery, przestrzenie obramowane z zewnątrz niskimi żywopłotami. W kwaterach dawnych ogrodów włoskich znajdowały się rzędy ziół i kwiatów lub ornamenty tworzone z żywopłotu, które charakteryzowały się wyjątkową regularnością. W renesansowych ogrodach włoskich pojawiały się fontanny, z których wciąż i my nie rezygnujemy. Zakątki, w których możemy wypoczywać i spędzać czas na świeżym powietrzu, w ogrodzie włoskim również powinny być urządzone klasycznie. Jakie meble najlepiej będą pasowały do ogrodu włoskiego?

Elegancja w zakątkach wypoczynkowych

Jeśli zdecydujemy się na ogród w stylu włoskim, zakątek wypoczynkowy oczywiście również powinien nawiązywać do tego stylu – chyba że lubimy mieszać ze sobą elementy z dawnych epok z nowoczesnością. Zwykle zależy nam jednak na harmonijnym połączeniu. Zanim wybierzemy odpowiednie meble do naszego ogrodu, warto przejrzeć zdjęcia typowych ogrodów włoskich i znaleźć rozwiązanie, które wpadnie nam w oko. Wcale nie musimy kupować do ogrodu bardzo ciężkich, metalowych stołów, czy krzeseł z żeliwnym stelażem. Producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów – mówi nam przedstawiciel sklepu ItaliaStyle.pl z Ząbkowic Śląskich – możemy znaleźć na przykład krzesła z poliwęglanu, które nawiązują do renesansowego stylu, czy stylizowane sofy i stoliki.

Nie tylko wygląd, ale i funkcjonalność

Przy wyborze mebli do każdego zakątka naszej posesji powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na wygląd, ale także jakość wykonania i funkcjonalność. Meble ogrodowe powinny być odporne na czynniki atmosferyczne, o czym powinniśmy pamiętać. Przykład? – Plastikowe, kolorowe krzesło z hipermarketu może stracić swoją barwę już po jednym sezonie na słońcu, a drewniany stół, którego powierzchnia nie jest odpowiednio zabezpieczona, będzie wchłaniał wodę i straci swój wygląd, a nawet kształt. Wybierajmy meble, które będziemy mogli swobodnie czyścić i konserwować. Na koniec dodajmy, że mebli do ogrodu w stylu włoskim wcale nie musimy szukać wyłącznie w komisach, czy na wyprzedażach. Możemy nabyć idealne wyposażenie do naszego wyjątkowego ogrodu nawet online.

Regulamin korzystania z serwisu