Fotele wiszące do ogrodu

Wybieramy fotele wiszące. Na co zwrócić uwagę?

Nasze pierwsze skojarzenie z fotelem wiszącym to zwykle huśtawka, którą łączymy w myślach z dzieciństwem. Nie bez powodu więc wiszące fotele najczęściej widujemy na zdjęciach aranżacji wnętrz, które stanowią królestwa naszych pociech. Jednak od pewnego czasu fotele wiszące to hit w przydomowych – i nie tylko – ogrodach. Producenci mebli ogrodowych oferują tak wiele fantastycznych wariantów foteli wiszących, że czasem trudno wybrać coś dla siebie. Czym powinniśmy się kierować, na co zwracać uwagę?

Funkcjonalność i design

Od jakiegoś czasu producenci mebli ogrodowych przywiązują szczególną uwagę nie tylko do funkcjonalności swoich produktów, ale także do designu. Zaznaczmy przy tym, że w kontekście funkcjonalności chodzi nie tylko o komfort użytkowania, ale też rodzaj materiału, który nadaje się w 100% do eksploatacji na zewnątrz, o który można też odpowiednio zadbać.

Podpytaliśmy o to przedstawicieli firmy Grill-Box ze śląska. Oto odpowiedź: Dbamy o to, by wszystkie wyroby nie tylko urzekały swoim stylem oraz zapewniały komfort siedzenia, ale również, aby były wytrzymałe i odporne na niekorzystne czynniki.

Przyjrzeliśmy się bliżej fotelom wiszącymfotelom wiszącym-bujanym, a także wiszącym koszom wiklinowym – przedstawimy więc kilka ciekawych propozycji.

Fotele wiszące, wisząco-bujane i wiklinowe kosze do zawieszenia

Odpowiadając na pytanie, na co zwrócić uwagę przy wyborze wiszącego fotela, przedstawimy kilka propozycji, które są naszym zdaniem cennymi wskazówkami. Wybrać możemy fotel wiszący w komplecie ze stojakiem. Przy tej opcji, jeśli chodzi o maksymalne obciążenie, wystarczy nam informacja od producenta. Dodajmy też, że możemy wybrać fotel wiszący dla jednej osoby lub dwóch. Wybierzmy taki, do którego swobodnie dokupimy wygodne poduchy i opcjonalnie także pokrowiec, zabezpieczający fotel na świeżym powietrzu przed deszczem. Inna opcja – poza fotelem wiszącym ze stojakiem – to zakup fotela wiszącego, który zamontujemy na przykład pod konarem drzewa w naszym ogrodzie. Tutaj ciekawą opcją, jeżeli zależy nam na wyjątkowej lekkości (także optycznej), możemy wybrać wiszący kosz wiklinowy.

Jeśli interesuje nas „bujanka”, ale nie mamy opcji zawieszenia jej pod drzewem na przykład, możemy kupić też fotel wiszący-bujany w gotowej stabilnej konstrukcji (przypominającej huśtawkę), która przy tym też niezwykle wytrzymałej na działanie warunków atmosferycznych. Dodajmy do tego, że warto pomyśleć o fotelu, który posiada daszek.

Regulamin korzystania z serwisu