Meble modułowe piankowe

Nowoczesne meble ogrodowe. Co jest teraz na czasie?

Znane chyba każdemu plastikowe krzesła ogrodowe to już przeżytek. Dziś stawiamy na wygodę, estetyczne wykonanie i wysoką wytrzymałość. Nowoczesne meble ogrodowe mają być przede wszystkim praktyczne, ale też efektowne. Piszemy, na co zwracać uwagę wybierając meble do ogrodu oraz jakie rodzaje kompletów wypoczynkowych przeznaczonych na zewnątrz cieszą się obecnie największą popularnością.

Jakie wybrać meble do ogrodu? 

Przed zakupem zestawu mebli do ogrodu należy uwzględnić kilka ważnych kwestii. Po pierwsze – powinny one pasować do pozostałych elementów dekoracyjnych na tarasie oraz komponować się ze stylistyką elewacji budynku. Po drugie – muszą być praktyczne i odporne na działanie czynników atmosferycznych, takich jak wysokie i niskie temperatury czy ulewne deszcze. Dobrze, aby były lekkie, dzięki czemu łatwo będzie je przenosić np. podczas spotkań rodzinnych na świeżym powietrzu. Wysokiej jakości meble ogrodowe są też odporne na uszkodzenia mechaniczne, o które nietrudno na zewnątrz. Wybierając zestaw na taras czy do ogrodu, nie należy zapominać o komforcie, przed zakupem koniecznie sprawdźmy więc, czy krzesła lub fotele są wygodne i zapewnią nam odpowiedni relaks – wyjaśnia przedstawiciel firmy Janex MB

Modułowe meble piankowe 

Jeśli chodzi o najnowsze trendy w urządzaniu miejsca wypoczynkowego w ogrodzie, ostatnim hitem są lekkie meble modułowe z pianki. Wbrew pozorom, to bardzo solidne wyposażenie wykonane z trwałego i stabilnego materiału, który nie odkształca się nawet pod wpływem dużego ciężaru. Niewielka waga pozwala na swobodne przenoszenie poszczególnych mebli w dowolne miejsca. Komplety tego typu składają się z kilku elementów, takich jak: 

  • kanapy, 
  • narożniki, 
  • pufy, 
  • kostki,
  • fotele. 

Modułowa konstrukcja umożliwia ustawianie mebli w dowolnych konfiguracjach, a przymocowane do ich powierzchni rzepy pozwalają na łączenie ze sobą poszczególnych elementów. Produkty tego typu są doskonale dostosowane do zmieniających się warunków pogodowych. Zastosowanie wodoodpornego obicia umożliwia pozostawienie mebli z pianki na zewnątrz przez cały sezon wakacyjny, bez obaw o ich zniszczenie. 

Meble wykonywane z palet 

Innym nowoczesnym rozwiązaniem do ogrodu są meble wykonywane z drewnianych palet. Ten typ wyposażenia spodoba się wszystkim tym, którzy dbają o środowisko naturalne, ponieważ palety wykorzystywane do wykonania takich mebli najczęściej pochodzą z odzysku. Ci, którzy mają smykałkę do majsterkowania mogą je w prosty sposób wykonać samodzielnie. Dla zapewnienia sobie maksymalnego komfortu warto zainwestować w specjalne materace na palety, które wykonywane są z pianki i pokryte wodoodpornym, łatwym do utrzymywania w czystości materiałem. 

Regulamin korzystania z serwisu