zjeżdżalnia ogrodowa dla dziecka

Jak wybrać odpowiednią zjeżdżalnię dla dziecka do ogrodu

Osoby, które posiadają domy jednorodzinne i własny ogród bardzo często jednocześnie mając małe dzieci decydują się na zastosowanie odpowiednich zabawek ogrodowych. Jednym z najpopularniejszych rodzajów zabawek ogrodowych są zjeżdżalnie dla dzieci. Obecnie w najlepszych sklepach z zabawkami można znaleźć bardzo dużo rodzajów zjeżdżalni ogrodowych. W artykule dokładniej opisujemy, jakie są rodzaje tego typu zjeżdżalni dla dzieci oraz na co należy zwracać uwagę podczas dokonywania ich wyboru.

Rodzaje zjeżdżalni ogrodowych

Dostępne obecnie w sklepach zjeżdżalnie ogrodowe można podzielić m.in. ze względu na wiek dziecka, od którego dostosowana jest dana zjeżdżalnia i wymiary zjeżdżalni. Najważniejszym kryterium jest jednak sposób konstrukcji takiej zabawki. W tym miejscu wyróżniamy aż trzy rodzaje zjeżdżalni ogrodowych: zjeżdżalnie dmuchane, zjeżdżalnie rozporowe oraz zjeżdżalnie stelażowe. Czym charakteryzuje się każda z nich?

Najprostszym rodzajem zjeżdżalni dla dzieci są zjeżdżalnie dmuchane, czyli takie, które są napełniane powietrzem. Takie zjeżdżalnie zazwyczaj są przeznaczone dla najmłodszych dzieci, ponieważ mają stosunkowo małą wysokość oraz nie mają żadnych elementów, które potencjalnie mogłyby stanowić dla maluchów jakieś zagrożenie. Drugim rodzajem ślizgawek są ślizgawki rozporowe. Takie zjeżdżalnie są już montowane na stałe do podłoża z użyciem drewnianych lub metalowych podpór. Najwygodniejsze są jednak zjeżdżalnie stelażowe. Charakteryzują się one przede wszystkim dużą mobilnością. Taką zjeżdżalnię bez problemu w razie potrzeby można przenieść z miejsca na miejsce, a jeżeli nasze dziecko już z niej wyrośnie, bez problemu można ją komuś oddać lub odsprzedać.

Pamiętaj, żeby zjeżdżalnia ogrodowa była dostosowana do wieku dziecka!

A w jaki sposób wybrać idealną zjeżdżalnię ogrodową dla swojego dziecka? Przede wszystkim pamiętajmy o tym, żeby była ona dobrze dopasowana do wieku malucha. Ogród jest zawsze dla dziecka fantastycznym miejscem do zabawy, jednak zawsze musimy pamiętać o tym, żeby zadbać przy tym o jego bezpieczeństwo. W przypadku zjeżdżalni bezpieczeństwo będzie zależne właśnie od tego, czy jest ona dobrze dobrana do wieku malucha.

I tak dla bardzo małych dzieci, czyli takich, które mają np. do 3 lat, dobre będą zjeżdżalnie, które mają zaledwie kilka, najlepiej wykonanych z tworzywa sztucznego schodków i łagodny zjazd. Zjeżdżalnia dla małych dzieci powinna też się charakteryzować wyższymi ściankami bocznymi, które pozwolą lepiej zabezpieczyć dziecko podczas zabawy. Dla starszych dzieci, czyli takich, które są w wieku przedszkolnym i szkolnym przeznaczone są już większe zjeżdżalnie, najlepiej stelażowe lub rozporowe. Przeznaczone dla takich dzieci zjeżdżalnie charakteryzują się też dłuższym ślizgiem, nawet 3- metrowym. Taka zjeżdżalnia może być też już znacznie wyższa i mieć nawet 150 cm wysokości. I w tym przypadku trzeba jednak zwrócić uwagę na bezpieczeństwo dziecka podczas zabawy i najlepiej wybierać takie zjeżdżalnie i ślizgawki, które będą dobrze wyszlifowane i nie będą miały żadnych ostrych zakończeń i innych wystających elementów.

Jak wybrać optymalne miejsce do ustawienia zjeżdżalni w ogrodzie?

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klientów z internetowego sklepu z zabawkami Kraina Zabawy: Wybór odpowiednio dopasowanej do wieku dziecka zjeżdżalni to jeszcze nie wszystko, nad czym  trzeba się zastanowić chcąc dać dziecku możliwość takiej zabawy w ogrodzie. Konieczne jest także rozsądne wybranie odpowiedniego miejsca, w którym zakupiona zjeżdżalnia zostanie umieszczona. Wybrane miejsce umieszczenia zjeżdżalni powinno gwarantować dziecku pełne bezpieczeństwo zabawy.

Zjeżdżalnia w ogrodzie na pewno powinna być umieszczona z dala od roślin i krzewów, z dala od drogi wjazdowej do garażu oraz od znajdującego się  w ogrodzie lub w jego sąsiedztwie akwenu wodnego. Na pewno też powinna się znaleźć na płaskiej powierzchni, dzięki czemu uniknie się ryzyka, że dziecko po zjeździe na coś wpadnie lub zjedzie jeszcze niżej niż powinno. Dla naszej wygody i dla naszego spokoju wybierając miejsce ustawienia zjeżdżalni dla dziecka pomyślmy także o tym, żeby miejsce to było dobrze widoczne z okna domu lub z tarasu, czyli z miejsc, w których zazwyczaj przebywamy w trakcie zabawy dziecka.

Regulamin korzystania z serwisu