Filtry do maszyn rolniczych

Zastosowanie filtrów dla rolnictwa. Co warto wiedzieć?

Maszyny rolnicze, dokładnie tak jak inne rodzaje pojazdów mechanicznych, wymagają zastosowania odpowiednich filtrów. Elementy filtrujące możemy spotkać między innymi w pojazdach typu traktory, ciągniki, kombajny czy też rębarki. Zapewniają one niezawodną pracę maszyn oraz minimalizują ryzyko ich uszkodzenia w trakcie codziennej eksploatacji. O podstawowych rodzajach filtrów i zasadności ich stosowania piszemy w tekście poniżej.

Główne rodzaje filtrów do maszyn rolniczych

Istnieje wiele odmian filtrów, przeznaczonych dla maszyn rolniczych. Dobrym przykładem służą te, dostępne w asortymencie firmy Proton Filters, wyspecjalizowanej w projektowaniu i wytwarzaniu filtrów oraz systemów filtracyjnych. Wśród filtrów rolniczych na sprzedaż znajdują się między innymi filtry oleju hydraulicznego i silnikowego, filtry paliwa, kabinowe oraz powietrza. Przy dokonywaniu wyborów zakupowych trzeba też pamiętać o wymiennych wkładach do filtrów. Szczególną popularnością cieszą się filtry do traktorów i ciągników – głównie z uwagi na szerokie rozpowszechnienie tego typu pojazdów oraz ich regularne stosowanie w pracach rolniczych. Co ważne, większość nowoczesnych filtrów do maszyn rolniczych cechuje się uniwersalnością. Oznacza to, że pasują one do wszystkich popularnych marek sprzętu rolniczego. W ten sposób, kupując filtr nie ryzykujemy jego niedopasowania.

Dlaczego należy stosować filtry rolnicze?

Zakup i montaż wysokiej klasy filtrów dla rolnictwa stanowi gwarant w pełni bezawaryjnej, niezawodnej pracy maszyn rolniczych. Wielu rolników ignoruje kwestię doboru właściwych filtrów, popełniając tym samym kardynalny błąd. Należy pamiętać, że maszyny takie jak traktory czy ciągniki działają w bardzo trudnych i wymagających warunkach, dlatego ich wyposażenie powinno być dostosowane do intensywnej pracy. Według przeprowadzonych analiz, sprawne filtry w pojeździe rolniczym mogą zniwelować ryzyko awarii nawet o 30%. Ich stosowanie wypada traktować w kategoriach zabezpieczenia, dzięki któremu unikamy potencjalnych wydatków, związanych z koniecznością naprawy maszyny. Warto też mieć na uwadze, że nabywając oryginalne filtry wykazujemy troskę o środowisko naturalne, co w kontekście prowadzonych prac rolnych i pielęgnowanych upraw ma niebagatelne znaczenie.

Regulamin korzystania z serwisu