Ciągnik i przyczepa samozbierająca

Jak działają przyczepy samozbierające?

Przyczepa samozbierająca jest maszyną rolniczą o wielofunkcyjnym zastosowaniu. Nic dziwnego, że staje się głównym narzędziem pracy w licznych gospodarstwach rolnych. Jak działa i na jakie korzyści może liczyć inwestor, który zdecydował się na dołączenie przyczepy do floty maszyn w przedsiębiorstwie rolnym? Dokładny opis maszyny został przedstawiony poniżej.

Zwiększenie wydajności zbiorów

Przedsiębiorstwa rolne borykają się ze wciąż rosnącymi kosztami produkcji. By móc je niwelować, konieczne stają się inwestycje w innowacyjne maszyny rolnicze. Jedną z nich jest przyczepa samozbierająca. Okazuje się, że jej wykorzystanie przyczynia się do generowania oszczędności rzędu nawet 50%. I to nie wszystko, ponieważ zbiory pozyskane dzięki przyczepie samozbierającej są znacznie bardziej ekologiczne i czyste. Pozwala na to budowa rotora, który pracuje wolniej niż wiatrak, dzięki czemu dochodzi do mniejszego zanieczyszczenia zbiorów.

Dla samej wydajności pracy znaczenie ma także zamontowana rolka kopiująca, wykazująca korzystne działanie szczególnie na terenach grząskich i podmokłych. To dzięki niej plony jako różnego gatunku pasze, w tym dokładnie ścięta świeża zielonka zbierane są równo bez względu na poziom powierzchni.

Warto też dodać, że praca z zastosowaniem przyczepy samozbierającej jest w pełni bezpieczna. Zapewniają to stabilne podwozie i nadwozie wykonane z najlepszej jakości stali oraz ogumienie i dodatkowe zabezpieczenie noży tnących. Eksploatacja tego rodzaju maszyny rolniczej jest zgodna z normami unijnymi, to także ukłon w stronę ochrony środowiska.

Zgodnie z trendem nowoczesnego rolnictwa

Jak potwierdzają eksperci z AGRO Perfekt, dzisiaj konieczne są zmiany w systemie polskiego rolnictwa. Widać wyraźnie trend inwestowania w automatykę, zaś praca ręczna zostaje mocno wypierana. Przedsiębiorstwa rolne muszą stawiać na nowoczesne maszyny, dzięki którym każdy etap upraw oraz zbierania plonów odbywa się znacznie szybciej i wydajniej, jednocześnie taniej. Pod tym względem dościgamy zachodnią gospodarkę rolną.

Wykorzystywanie przyczepy samozbierającej w gospodarstwie rolnym pozwala nie tylko na automatyczne zbieranie, ale również na załadunek, transport w zakresie znacznych odległości oraz wyładunek. To maszyna wielozadaniowa, którą doceniają rolnicy zarządzający przede wszystkim gospodarstwami wielkoobszarowymi. Wykorzystywana do zbiorów zielonych pasz różnego gatunku oszczędza czas, ilość koniecznych przejazdów, wysiłek i oczywiście pieniądze.

Regulamin korzystania z serwisu