Jakie drzewka i krzewy będą dobrze wyglądały zimą?

Kwitnące zimą rośliny znajdziemy zarówno pośród zimozielonych, jak i liściastych gatunków. Rośliny ozdobne zimą sprawią, że nasz ogród nabierze ciepłych barw. Jakie więc wybrać drzewka i krzewy do naszego ogrodu, aby tworzyły ładną kompozycję? Poznajmy wybrane rodzaje roślin, które z powodzeniem przetrwają zimę, a przy okazji będą się ładnie prezentować.

Drzewa i krzewy iglaste

Drzewa oraz krzewy iglaste są niezastąpione zimą w każdym ogrodzie. To właśnie choinki kojarzą nam się ze świętami i to je ozdabiamy w zimie kolorowymi lampkami. Latem nie wyróżniają się, dopiero zimą wysuwają się na pierwszy plan, gdy z wszystkich roślin naokoło opadną liście.

Niewątpliwą zaletą drzewek i krzewów iglastych jest łatwa uprawa, odporność i zróżnicowanie. Krzewy iglaste idealnie sprawdzają się, jako rośliny żywopłotowe, np. tuje czy jałowce. Są one idealne, jako tło dla innych roślin, bardziej ozdobnych – mówi specjalista z Waleczek Szkółka drzewek, który jest producentem drzewek i krzewów ozdobnych oraz owocowych na Śląsku.

Rośliny ozdobne to doskonały pomysł na urozmaicenie naszego ogrodu, aby nie był on zbyt bardzo monotonny. Dobrym wyborem będą krzewy iglaste o różnokolorowym zabarwieniu igieł – zielonym, żółtym czy niebieskim, np. sosna górska czy karłowe odmiany jałowca. Rośliny sosnowate to najprostsza i najbardziej efektowna ozdoba zimowych ogrodów.

Rośliny ozdobne

Zadbajmy, aby nasz ogród dobrze wyglądał nie tylko wiosną, latem i jesienią, ale również zimą. Najlepiej postawić na kolorowe akcenty, które łatwo będzie można dostrzec, gdy ogród przykryty będzie śnieżnobiałą pierzynką. Istnieje dużo gatunków drzewek ozdobnych i krzewów posiadających ozdobną korę i ciekawą kolorystykę czy kształt. Niektóre drzewka i krzewy, zrzucają na zimę liście i odkrywają swoje niezwykle piękne pędy.  Dobrym wyborem będą właśnie rośliny o poskręcanych pędach, np. leszczyna pospolita, modrzew japoński, tawulec pogięty, wierzba babilońska czy robinia akacjowa. Drzewka i krzewy o kolorowych pędach, które pięknie będą wyglądać w połączeniu z drzewami iglastymi to m.in. dereń, platan jesionolistny, jaśmin nagokwiatowy, złotlin, wawrzynek wilczełyko, oczar, ognik szkarłatny czy kalina koralowa. Warto zwracać uwagę i wybierać krzewy mrozoodporne, aby w bardzo mroźne i wietrzne zimy nie przemarzły. Na polskim rynku działa wielu producentów drzewek ozdobnych Waleczek Szkółka drzewek, oferujących szeroki wybór gatunków i odmian roślin. Rośliny sprzedawane są w pojemnikach albo z bryłą korzeniową. W zimie, w szkółkach nabyć możemy również drzewka iglaste, tj. jodły, świerki i sosny, jako choinki świąteczne.

Regulamin korzystania z serwisu