Jak wybrać drzwi tarasowe?

Drzwi tarasowe kojarzą się nam przede wszystkim z pięknymi widokami, ciepłym klimatem oraz nowoczesnością. Nic dziwnego – moda na ich montaż dopiero dociera do naszego kraju. W tym konkretnym przypadku warto wyjść przed szereg i zastanowić się nad ich zakupem. O czym warto pamiętać podczas poszukiwań idealnych drzwi tarasowych? Na jakie elementy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Jakie są nasze oczekiwania?

To podstawowe pytanie, na które powinniśmy sobie odpowiedzieć już na początkowym etapie poszukiwań. W zależności od efektu, który chcemy uzyskać poprzez wstawienie drzwi tarasowych, koniecznie będzie wzięcie pod uwagę różnych parametrów.

Drzwi tarasowe czy balkonowe?

To, co odróżnia drzwi tarasowe od balkonowych, to przede wszystkim sposób zamykania. Drzwi tarasowe nie powinny być zamykane wyłącznie od środka. Idealnie, jeżeli model, na który zwróciliśmy uwagę podczas poszukiwań, został wyposażony w klamki wbudowane z obu stron skrzydeł. Drzwi tarasowe powinny posiadać również zainstalowane wkładki patentowe. Dzięki nim możliwe jest swobodne opuszczanie budynku i jego zamykanie-tak jak ma to miejsce w przypadku klasycznych drzwi wejściowych. Warto również wspomnieć, że drzwi tarasowe mogą być dopasowane w każdym calu do indywidualnych potrzeb odbiorców.

Materiał

To bardzo ważny czynnik, na który powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru drzwi tarasowych. Pamiętajmy, że profile i ramy okienne muszą utrzymać ciężar całego szkła (jego waga może dochodzić nawet do dwustu kilogramów). Na rynku znaleźć można między innymi modele wykonane z drewna lub aluminium – to który sprawdzi się najlepiej w naszym przypadku, zależeć będzie przede wszystkim od indywidualnych preferencji. Jeżeli nie jesteśmy znawcami tematu, to najrozsądniej będzie poprosić o pomoc sprzedawcę, który opisze zalety i wady poszczególnych produktów.

Jakie drzwi tarasowe sprawdzą się w przypadku małych powierzchni użytkowych?

Jeżeli dysponujemy niewielką powierzchnią użytkową, to powinniśmy rozważyć montaż drzwi tarasowych typu harmonijka. Ich cechą charakterystyczną są przesuwno-składane skrzydła, które dają wysoki komfort użytkowania oraz posiadają doskonałe parametry akustyczne i termoizolacyjne.

Regulamin korzystania z serwisu