deski i płyty tarasowe z kompozytu

Tarasy z kompozytu

Zastanawiasz się, jak w elegancki sposób zaaranżować przejście z domu do ogrodu? Starannie wykonany taras wypoczynkowy będzie nie tylko kameralną strefą relaksu, ale też wspaniałą ozdobą całego budynku. Jeżeli nie chcesz narażać się na trudności związane z pielęgnacją i konserwacją desek z naturalnego drewna, wybierz równie piękne, ale łatwe w utrzymaniu deski kompozytowe.

Za co pokochasz taras kompozytowy?

Drzazgi, które wbijają się w bose stopy, coroczna impregnacja i odświeżanie farby, nasiąkanie desek wodą deszczową, pleśń i gnicie, wreszcie nieunikniona konieczność wymiany poszczególnych elementów lub całego pokrycia tarasu – to tylko niektóre problemy właścicieli tradycyjnych tarasów drewnianych. Obecnie możesz uniknąć ich wszystkich, wybierając taras kompozytowy. Czym jest kompozyt i jakie są jego właściwości?

Materiał kompozytowy, wykorzystywany do produkcji płyt tarasowych, to połączenie naturalnego drewna, trwałego PVC oraz dodatków zwiększających odporność gotowego elementu na oddziaływanie niszczących czynników, takich jak skrajne temperatury, ostre promieniowanie słoneczne, insekty i mikroorganizmy (pleśń, grzyby, mech). Deski tarasowe z kompozytu nie poddają się szkodliwemu działaniu zmiennych warunków pogodowych i są wyjątkowo odporne na wilgoć. Struktura kompozytu zapobiega wnikaniu w głąb deski zanieczyszczeń, a wszystko to sprawia, że pielęgnacja tarasu ogranicza się do przemywania powierzchni wodą z płynem do mycia naczyń. Drogie preparaty do konserwacji i odnawiania desek są całkowicie zbędne.

Najlepsze deski kompozytowe w Polsce

Oczywiście również w przypadku kompozytów deska desce nierówna. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele produktów tego typu, jednak różnią się one składem, sposobem wykonania, a w związku z tym trwałością.

Przygotowując ofertę tarasów kompozytowych, zdecydowaliśmy się na współpracę z polskim producentem ProDeck. Obecnie zajmujemy się dystrybucją wszystkich trzech systemów tarasowych tego producenta – opowiada ekspert z firmy TCS Ogrodzenia w Szczecinie. – Deski tarasowe ProDeck wyróżniają się na tle konkurencji nie tylko szeroką paletą dostępnych kolorów, ale też doskonałą jakością wykonania i wyjątkową trwałością. Najlepszym potwierdzeniem tych słów jest udzielana przez producenta, wieloletnia gwarancja na gnicie i butwienie desek; w przypadku systemu TERRA czas gwarancji to aż 25 lat.

Jak zauważyła nasza rozmówczyni, deski kompozytowe ProDeck dostępne są w wielu kolorach. Na taras tradycyjny doskonale nadają się deski w kolorach naturalnego drewna (orzech, kasztan, wiśnia), natomiast do nowoczesnych aranżacji można wykorzystać deski w kolorze platyny lub antracytu. Bez względu na barwę, wszystkie deski kompozytowe wykończone są przyjemną w dotyku powierzchnią antypoślizgową, co zdecydowanie zwiększa komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Regulamin korzystania z serwisu