Materiał Partnera

Zalety zadaszenia pergoli

Zalety zadaszenia pergoli

Pergola to świetne miejsce na relaks w ciepłe, słoneczne dni. Jednak nawet wiosną i latem zdarzają się przejściowe opady. Czy zawsze muszą oznaczać szybką ucieczkę do domu? Nie, wystarczy zainwestować w zadaszenie pergoli, żeby móc spokojnie spędzać w niej czas mimo deszczu. To rozwiązanie ma wiele zalet. Poznaj te najważniejsze i przekonaj się, że warto zdecydować się na taką opcję.

5 zalet zadaszenia pergoli

Osłonięcie pergoli przynosi różne korzyści. Najważniejsze z nich to:

  • Ochrona przed deszczem – po co przerywać sobie miłe posiedzenie z kawą przez ciepły letni deszcz? Znacznie lepiej zamontować zadaszenie pergoli i uniezależnić się od opadów, nawet tych bardzo intensywnych.
  • Ochrona przed słońcem – kiedy przychodzą upały, spędzanie czasu na otwartym słońcu staje się nie tylko mało komfortowe, ale też niebezpieczne. Szczególnie szkodzi małym dzieciom i seniorom. Warto więc osłonić pergolę, żeby móc bezpiecznie z niej korzystać także w najbardziej słoneczne dni.
  • Bezpieczne meble – czynniki atmosferyczne mają wpływ również na meble. Osłona przed deszczem i słońcem zdecydowanie przedłuży ich żywotność. Chronione zachowają pierwotny kolor i wytrzymałość znacznie dłużej, a to oznacza sporą oszczędność.
  • Estetyczny wygląd – zadaszenie pergoli jest nie tylko bardzo praktyczne, ale też może stać się prawdziwą dekoracją. Istnieje tak wiele różnych rodzajów osłon, że naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie. Można wprost przebierać! Wszystkie one cieszą oko i stanowią świetne dopełnienie całej konstrukcji.
  • Dozowanie nasłonecznienia – mobilne konstrukcje zadaszeń dają możliwość całkowitego lub częściowego złożenia osłony. Dzięki temu można dostosować nasłonecznienie do swoich potrzeb i preferencji. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w przypadku pergoli, która przez sporą część dnia jest zacieniona.

Rodzaje zadaszenia pergoli

Zadaszenie pergoli może być zdejmowane lub montowane na stałe, czyli na cały letni sezon. To pierwsze, będzie lepsze dla osób, które chcą móc regulować stopień nasłonecznienia. Drugie ma tę zaletę, że jest całkowicie bezobsługowe, a więc i wygodne. Oba rodzaje zadaszeń możesz zamówić w sklepie Artbegstudio.

Niezależnie od tego, jaką osłonę wybierzesz, pamiętaj, by miała odpowiednią jakość. Zwróć na to uwagę zwłaszcza przy zadaszeniu z tkaniny. Powinna być odporna na wodę i promieniowanie UV. Tylko wtedy będzie długo i należycie pełnić swoją funkcję. Ty natomiast, kiedy zdecydujesz się zamontować osłonę na swojej pergoli, szybko odczujesz znaczącą różnicę.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy