Materiał Partnera

Zalety akumulatorowych narzędzi ogrodowych

Zalety akumulatorowych narzędzi ogrodowych

Każdy, kto posiada własny ogród, wie, ile czasu oraz dokładności wymaga jego pielęgnacja. Dzięki odpowiednim narzędziom ogrodowym można jednak wszystkie prace nieco przyspieszyć. Pytanie: czy zainwestować w narzędzia spalinowe, sieciowe czy akumulatorowe? W naszym artykule przyglądamy się tym ostatnim i przedstawiamy zalety korzystania z akumulatorowych narzędzi ogrodowych.

Słówko o akumulatorach

W przypadku inwestycji w narzędzia ogrodowe najlepiej od razu zakupić sprzęt wysokiej klasy niż męczyć się z narzędziami, które poprzez swoją niewygodę zwiększają wysiłek podczas użytkowania, pobierają bardzo dużo paliwa, a poza tym nie są ekologiczne. Należy pamiętać, że wszelkie spalinowe narzędzia ogrodowe charakteryzują się głośną pracą i emitują niepotrzebne spaliny. Zamiast nich lepiej wybrać narzędzia akumulatorowe, które mają porównywalne parametry, a wykorzystywana w nich technologia Li-Ion (baterie litowo-jonowe) ma niewątpliwe zalety. Tego typu narzędzia ogrodowe są dostępne w ofercie sklepu internetowego z narzędziami CTN24. Akumulatory Li-Ion utrzymują stały poziom naładowania po odłączeniu od ładowarki, dzięki czemu narzędzia ogrodowe są zawsze gotowe do działania. Poza tym pozwalają na ustawienie właściwej prędkości pracy do wykonania danego zadania. Zapewniają przy tym wysoki komfort i poziom bezpieczeństwa. W przypadku wahania dotyczącego wymiany urządzeń spalinowych na akumulatorowe, należy zatem wziąć pod uwagę wysokie efekty pracy, które są zaletą tych drugich.

Jakie cechy posiadają akumulatorowe narzędzia ogrodowe?

Jak już zostało wyżej wspomniane, praca z akumulatorowymi narzędziami ogrodowymi daje możliwość uwolnienia się od hałasu, specyficznego zapachu benzyny, regularnej konserwacji, a także dolewania paliwa. Wszelkie sprzęty są lekkie, proste w obsłudze, czyste i wyważone, a to sprawia, że praca z nimi jest bardzo komfortowa i przynosi zadowalające efekty. Ich masa (mniejsza niż w przypadku narzędzi spalinowych) jest efektem zaopatrzenia w silnik o prostszej konstrukcji i nie uwzględniania w niej zbiornika z paliwem lub mieszanką paliwową. Jaką jeszcze przewagę posiadają akumulatorowe narzędzia ogrodowe nad spalinowymi lub zasilanymi prądem? Zalety dotyczą wpływu na środowisko, kosztów eksploatacji i sposobu przechowywania. Na pierwszy rzut oka cena może wydawać się wysoka, ale narzędzia spalinowe wymagają uzupełniania paliwa lub mieszanki, serwisowania oraz okresowych przeglądów. Ponadto, pracując za pomocą akumulatorowych sprzętów, mamy nieograniczoną możliwość ruchu (narzędzia sieciowe są zasilane prądem) i zwiększamy wszechstronność wykonywanych czynności.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy