Materiał Partnera

Z jakich materiałów może być wykonane zadaszenie basenu ogrodowego?

Z jakich materiałów może być wykonane zadaszenie basenu ogrodowego?

Montaż zadaszenia to popularny sposób na zwiększenie funkcjonalności przydomowego basenu, a także na zmniejszenie kosztów związanych z jego utrzymaniem oraz ograniczenie ilości niezbędnych zabiegów. Będzie też znakomitym rozwiązaniem pozwalającym na wydłużenie okresu, w jakim można cieszyć się przyjemnością kąpieli. Co ważne, wykonane z wytrzymałych i estetycznych materiałów dobrze wpisze się w aranżację ogrodu i okaże się trwałe.

 

Z czego powstaje struktura nośna zadaszenia?

 

Zadaszenie basenowe pozwala na redukcję wydatków ponoszonych na ogrzewanie wody basenowej przez ograniczenie jej wychładzania, a także uzdatnianie, ze względu na zmniejszenie ilości zanieczyszczeń, które się do niej dostają. Do wykonania zadaszenia basenu ogrodowego wykorzystuje się profile aluminiowe, z których powstaje struktura nośna całej konstrukcji. Użycie twardych stopów tego metalu daje możliwość uzyskania znakomitej wytrzymałości mechanicznej – szkielet nie będzie podatny na skręcanie ani zginanie i poradzi sobie nawet ze stosunkowo silnym wiatrem. Co ważne, profile aluminiowe są dość lekkie, dzięki czemu całość nie będzie wymagała specjalnie wzmacnianych fundamentów, nie obciąży też nadmiernie terenu znajdującego się wokół basenu. Trzeba też pamiętać, że dzięki samoistnej pasywacji aluminium ma naturalną odporność na korozję, która w przypadku tego metalu postępuje niezwykle wolno. Jeżeli chodzi o konstrukcje zadaszenia basenu, metal jest poddawany procesowi anodowania, który pozwala na wytworzenie powłoki o dużej twardości, która jest jednocześnie nieprzepuszczalną barierą dla wilgoci i wody. Anodowanie umożliwia zabarwienie profili, które mogą też zostać pomalowane na dowolny kolor.

 

Jakie przeszklenia stosuje się w zadaszeniach basenowych?

 

Aluminiowa konstrukcja nośna zadaszenia basenowego to jedynie część całości, która nie byłaby użyteczna, gdyby nie zastosowane przeszklenia. Z uwagi na zabezpieczenie przed możliwością uszkodzenia, a także ze względu na masę w zadaszeniach montuje się tafle wykonane z poliwęglanu o wysokiej przezierności. Jest on odporny na promieniowanie UV, wysoką temperaturę, jak również uszkodzenia mechaniczne, a więc zarysowania i uderzenia. Może występować w wersji litej, która przypomina szkło albo jako poliwęglan komorowy, który będzie lżejszy przy tej samej grubości tafli, a jednocześnie wystarczająco sztywny.

Zadaszenia basenowe w różnych wersjach, jeśli chodzi o rozmiary i rodzaj oferuje firma IDEALCOVER. Wśród jej propozycji znajdują się zarówno zadaszenia przesuwane, jak i stałe, pozwalające na montaż oświetlenia oraz ogrzewania.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy