Materiał Partnera

Tapicerowane meble i poduszki ogrodowe. Jakie wybrać?

Tapicerowane meble i poduszki ogrodowe. Jakie wybrać?

Tapicerowane meble jeszcze do niedawna przeznaczone były wyłącznie do wnętrz. Od niedawna jednak na rynku dostępne są tapicerowane meble i poduszki ogrodowe, które można bez obaw użytkować na zewnątrz. Oferta jest coraz bogatsza, co sprawia, że wybór odpowiednich mebli nie jest prosty. Podpowiadamy, co należy wziąć pod uwagę przed zakupem tapicerowanych mebli ogrodowych.

Po pierwsze: solidny stelaż

Jakość, trwałość czy funkcjonalność mebli ogrodowych w dużej mierze definiuje materiał, z jakiego wykonano ich stelaż. Do wyboru są meble z drewna, rattanu, technorattanu, tworzyw sztucznych czy metalu. Najpopularniejsze z nich to meble ogrodowe drewniane oraz aluminiowe. Charakteryzują się atrakcyjnym, ponadczasowym wyglądem, uniwersalnym wzornictwem oraz wytrzymałością. Na drewniane meble decydują się osoby, którym zależy na tym, aby komponowały się one z roślinnością znajdującą się w ogrodzie. Natomiast aluminiowe meble ogrodowe wybierają ci, którzy cenią sobie nowoczesność oraz wysoką jakość. Ich przewagą nad meblami drewnianymi jest fakt, że nie wymagają impregnacji i nie ulegają degradacji na skutek działania czynników atmosferycznych. Dzięki malowaniu metodą proszkową stają się nie tylko bardzo odporne na korozję, ale też zyskują elegancki wyraz, który sprawdzi się w każdym razie.

Po drugie: odpowiedni materiał

Za pomocą tych mebli ogród może stać się równie komfortowym miejscem, co salonu – wystarczy wybrać meble wykonane z odpowiednich tkanin, aby nie martwić się o ich użytkowanie na zewnątrz. Elementy tapicerowane mebli ogrodowych tworzone są ze specjalnych tkanin, które zostały wzmocnione i zabezpieczone przed wilgocią, zanieczyszczeniami czy uszkodzeniami mechanicznymi. Na szczególną uwagę zasługują meble wykonane z wykorzystaniem tkaniny OLEFIN, które w swojej ofercie ma m.in. sklep internetowy Nostimo. Tkanina ta dodatkowo jest odporna na zabrudzenia, niekorzystne działanie promieni UV, wody chlorowanej czy morskiej, co sprawia, że siedziska, oparcie czy poduszki nie tracą koloru i nie niszczeją. Dodatkowo tkanina ta szybko schnie, nie nagrzewa się i jest przyjemna w dotyku nawet w upalne dni.

Po trzecie: estetyka, trwałość i komfort

Meble ogrodowe powinny nawiązywać do stylu, w jakim urządzony został ogród czy wykończony dom, aby współgrały z otoczeniem i nie tworzyły aranżacyjnego bałaganu. Reguła ta dotyczy każdego ogrodu, zarówno nowoczesnego, jak i angielskiego czy rustykalnego. Wybierając meble ogrodowe, należy kierować się nie ceną, lecz ich trwałością, z której wynika bezpieczeństwo oraz wygoda ich użytkowania. Dobrze, aby meble nie wymagały skomplikowanej czy częstej konserwacji, a elementy tapicerowane były wygodne i umożliwiały wielogodzinny relaks. Nie mniej ważna jest również tapicerka. Warto sięgnąć po takie meble ogrodowe, których tapicerkę można zdjąć i uprać, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Dzięki temu można uniknąć kosztownego prania specjalistycznym sprzętem czy wynajmowania ekipy sprzątającej, aby meble prezentowały się perfekcyjnie.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy