Materiał Partnera

Systemy przesuwne jako rozwiązanie idealne na taras

Systemy przesuwne jako rozwiązanie idealne na taras

W ostatnim czasie w trakcie wykańczania domów, z których jest dostęp do dużych balkonów lub tarasów, raczej nie stosuje się już klasycznych okien balkonowych. Zastępują je bardziej nowoczesne systemy przesuwne, które ułatwiają przedostanie się na taras i jednocześnie nie zabierają miejsca wewnątrz pomieszczenia. W naszym artykule dokładniej tłumaczymy, dlaczego systemy przesuwne obecnie są tak chętnie wybierane jako sposób wykończenia balkonów i tarasów, jakie są ich największe zalety oraz jakie są ich dostępne rodzaje.

Dlaczego systemy przesuwne zastępuję klasyczne drzwi balkonowe?

Klasyczne drzwi balkonowe to stolarka, której skrzydła po otworzeniu wysuwają się do wnętrza lub na zewnątrz pomieszczenia. Takie drzwi tarasowe działają więc dokładnie tak samo jak okna. Rozwiązanie to jest bardzo dobre w przypadku standardowych balkonów, ponieważ jest po prostu najtańsze i jednocześnie dosyć łatwe w obsłudze.  Oprócz tego niewielkie rozmiary dodatkowej przestrzeni balkonowej nie wymagają zapewnienia aż tak dużego wyjścia na zewnątrz. Taka stolarka okienna jest montowana przede wszystkim w blokach mieszkalnych. Jest to związane oczywiście przede wszystkim z niskimi kosztami jej zakupu i montażu. W przypadku ekskluzywnych apartamentów i budownictwa jednorodzinnego chętniej obecnie są wybierane systemy przesuwne.

Jakie są największe zalety systemów przesuwnych?

Jest kilka przyczyn decydowania się na zastosowanie w miejsce klasycznych drzwi balkonowych, systemów przesuwnych. Przede wszystkim systemy przesuwne po otworzeniu nie zajmują miejsca wewnątrz pomieszczenia, dzięki czemu uzyskaną w ten sposób przestrzeń można wykorzystać w inny sposób, np. stawiając donice z kwiatami lub jakieś meble.  Oprócz tego są też znacznie łatwiejsze w obsłudze i pozwalają osiągnąć szersze wyjście na balkon. Dodatkowo, jeżeli wybierze się system bezprogowy, na balkon lub na taras bez problemu będzie można wyjechać także z wózkiem dziecięcym, lub na wózku inwalidzkim. Jak dodaje nasz rozmówca, doradca klientów z firmy BROS w Buku pod Poznaniem:

Dużym atutem systemów przesuwnych jest estetyka ich wykonania. Takie okna balkonowe zawsze doskonale się prezentują i pozwalają lepiej doświetlić wnętrze pomieszczenia. Ma to nie tylko duży wpływ na komfort przebywania w pomieszczeniu, ale także na optyczne powiększenie wnętrza. Dodatkowo systemy przesuwne mogą mieć dowolny kolor, dzięki czemu można je doskonale dobrać do zastosowanych elementów aranżacji wnętrza.

Rodzaje systemów przesuwnych

Systemy przesuwne drzwi balkonowych i tarasowych to nie jest tylko jeden tym stolarki. Tak naprawdę dostępne są aż trzy rodzaje tego typu drzwi tarasowych:

  • Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne HST
  • Drzwi tarasowe uchylno-przesuwne HKS
  • Drzwi tarasowe odstawno-przesuwne PAS

Wszystkie te rodzaje systemów przesuwnych otwierane są poziomo wzdłuż wyjścia na balkon lub na taras. Najbardziej cenione przez specjalistów i przez użytkowników są systemy przesuwne HST. Ich największymi zaletami są niski, wbudowany w podłogę próg oraz elegancki wygląd. Systemy HST są obecnie najlepszym możliwym rozwiązaniem, który jest wybierany przez najbardziej wymagających klientów.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy