Materiał Partnera

Rola zasłon ogrodowych

Rola zasłon ogrodowych

Zasłony ogrodowe z sukcesem łączą funkcję estetyczną z użytkową. Nie może ich więc zabraknąć na żadnym przydomowym podwórku, poza tym świetnie sprawdzają się na działkach, tarasach, a nawet balkonach w blokach. Ich podstawowym zadaniem jest nie tylko wzbogacenie aranżacji ogrodu, ale również sprawienie, by odpoczynek na świeżym powietrzu był jeszcze bardziej komfortowy.

Ochrona przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i owadami

Kluczową rolą zasłon ogrodowych jest chronienie przed wiatrem, deszczem oraz silnym słońcem. Zasłony zewnętrzne są wykonane z trwałych tkanin, które charakteryzują się dużą odpornością na wilgoć czy wysokie temperatury. Dzięki takim właściwościom tego typu produkty długo zachowują swój doskonały kolor i kształt, a co za tym idzie – z powodzeniem realizują swoje zadanie przez wiele sezonów.

Nieprzemakalne, grube materiały skutecznie chronią przed opadami deszczu oraz silnym wiatrem, pozwalają też uzyskać odrobinę cienia, który z pewnością przyniesie ulgę w każdy upalny dzień. W związku z tym zasłony warto zamontować zwłaszcza wokół huśtawek, hamaków, grilla. Co ważne, zasłony mogą także stanowić ochronę mebli i roślin – wytrzymały materiał idealnie zabezpieczy np. delikatne kwiaty przed słońcem albo drewniane krzesła przed intensywnymi opadami deszczu.

Zasłony ogrodowe pełnią również funkcję bariery przed owadami. Problem z insektami narasta szczególnie wieczorem, gdy ogród zostaje rozświetlony lampkami. Zasłony spiszą się w takiej sytuacji rewelacyjnie – nie należy oczekiwać, że całkowicie rozwiążą kłopot z owadami, lecz na pewno ograniczą ich obecność, co znacząco podniesie komfort wieczornego grillowania czy popołudniowej drzemki. Komary, muchy, pająki bądź kleszcze przestaną przeszkadzać w wypoczynku.

Urozmaicenie aranżacji ogrodu

Nie można też pominąć estetycznych walorów zasłon ogrodowych. Szeroki wybór tkanin, printów i kolorów sprawia, że każdy klient może łatwo znaleźć model idealnie nadający się do jego ogródka czy tarasu. Do drewnianych lub rattanowych mebli w klasycznych kolorach znakomicie będą pasować gładkie, jednokolorowe zasłony, np. w odcieniu głębokiej zieleni albo energetycznej fuksji. Popularne plastikowe stoły i krzesła także świetnie się prezentują w towarzystwie takich zasłon. Bardzo dobrym wyborem są również modele w kolorowe nadruki, przedstawiające egzotyczne rośliny albo ich fragmenty – wśród najmodniejszych printów można wskazać liście monstery.

Pracownik sklepu Tanie Obrusy z artykułami do domu i do ogrodu podkreśla dodatkowo, że zasłony zewnętrzne nie są trudne w upinaniuNajczęściej tego typu zasłony posiadają specjalny tunel, który ułatwia ich zawieszanie i zdejmowanie. Ponadto zasłony – chociaż są wykonane z grubej tkaniny poliestrowej – efektownie się układają, dlatego można je dowolnie upinać. W ciągu pogodnego dnia, kiedy nie są potrzebne, można je więc przewiązać szarfą. Tak upięte pozwolą w pełni cieszyć się słońcem i dobrą pogodą.

Na zakup zasłon do ogrodu powinni zdecydować się wszyscy, którzy lubią korzystać ze świeżego powietrza. Owady, deszcz, wiatr czy upał przestaną już być problemem, a chwile spędzone w otoczeniu przyrody staną się jeszcze przyjemniejsze.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy