Materiał Partnera

Rodzaje i budowa piwniczek ogrodowych

Rodzaje i budowa piwniczek ogrodowych

Jakie rodzaje piwniczek ogrodowych można wyróżnić? Odpowiednio zbudowana piwniczka jest funkcjonalnym, estetycznym i ekologicznym rozwiązaniem. W większości przypadków na wprowadzenie tzw. ziemianki decydują się osoby, które potrzebują dodatkowego miejsca do przechowywania. Tego rodzaju konstrukcje muszą spełniać pewne wymogi. Jakie? Poznaj rodzaje piwniczek ogrodowych.

Odpowiednia budowa piwniczek ogrodowych

Zazwyczaj na budowę piwniczek ogrodowych decydują się osoby, które potrzebują dodatkowego miejsca do przechowywania żywności. Mimo to tzw. ziemianki mogą pełnić różne funkcje. Konstrukcja sprawdzi się jako spiżarnia, ale również piwniczka na wino czy schowek na narzędzia. Niezależnie od przeznaczenia piwniczki, należy uzyskać pozwolenie na jej postawienie. Aby proces zakończył się sukcesem, ziemianka musi zachować odpowiednie parametry. Piwniczka ogrodowa nie może być większa niż 35 metrów kwadratowych.

Należy pamiętać, że obiekt powinien zapewniać odpowiednią szczelność. Wysokiej jakości piwniczki gwarantują utrzymanie temperatury idealnej do przechowywania żywności nawet latem. Budynek spełni swoją rolę, jeżeli właściciel przemyśli jego lokalizację. Takie miejsce musi być suche, zacienione i położone z dala od drzew. Dzięki temu konstrukcja nie zostanie uszkodzona przez zbierającą się wodę lub rosnące korzenie. Najlepszym rozwiązaniem jest umiejscowienie wejścia do piwniczki od strony północnej, aby ściana frontowa nie była narażona na nagrzewanie.

Jakie rodzaje piwniczek ogrodowych można wyróżnić?

Piwniczki ogrodowe można podzielić na dwa rodzaje: piwniczki zbudowane od podstaw oraz piwniczki gotowe do osadzenia. Nie ma wątpliwości, że pierwsze z wymienionych są bardziej wymagające, czasochłonne i kosztowne. Przygotowanie wykopu, wylanie fundamentów czy zadbanie o odpowiednią wentylację musi przebiec w staranny sposób. Nawet jeden błąd może wpłynąć na końcowy efekt. Z tego względu znacznie większą popularnością cieszą się gotowe piwniczki ogrodowe, których zakup umożliwia m.in. producent szamb ekologicznych Maro.

Specjaliści dostarczają szczelne ziemianki plastikowe. Przy zakupie tego rodzaju piwniczki ogrodowej warto zwrócić szczególną uwagę na jej kształt. Konstrukcja powinna umożliwiać sprawny i bezproblemowy montaż. Eksperci oferują wyposażenie piwniczki w drzwi, półki, a także drewnianą podłogę. Piwniczki ogrodowe są idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto potrzebuje dodatkowej przestrzeni do przechowywania. Nawiązując współpracę z doświadczonym specjalistą, uzyskasz wysokiej jakości, estetyczną ziemiankę.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy